Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo
Dýňový závin s grilovaným kuřetem

Dýňový závin s grilovaným kuřetem

4.6/5 Počet hodnocení: 15
Více než hodinu Snadné Na 1 závin

Nutriční hodnoty (celý recept)

Energie 1160 kcal
Bílkoviny 44 g
Sacharidy 77 g
Tuky 69 g
Vláknina 2 g
Uvedené kalorické hodnoty pokrmů jsou pouze orientační a vychází z průměrných hodnot jednotlivých surovin.

Tenhle veskrze podzimní závin nás v redakci naprosto nadchnul! Křupavá semínka na povrchu mu dodávají závěrečný šmrnc.

Suroviny

jeden plát
vejce 1 ks
prošlehané
dýňová semínka
na posypání
Na náplň
rostlinný olej 1 PL
najemno
tymián 2 snítka
odrhnuté lístky
kuře 100 g
grilované nebo pečené, obranné a nakrájené na kousky
dýně hokkaido zbavená semínek a nakrájená na asi 1–2cm kostky
sůl a pepř

Postup

1

Troubu předehřejte na 180°C. Na náplň v hlubší pánvi na rozehřátém oleji opečte cibuli doměkka, trvá to asi 5 minut. Přidejte tymiánové lístky, a až se rozvoní, přihoďte kuřecí maso a kousky dýně. Opečte, zalijte vínem, osolte a opepřete a nechte téměř všechnu tekutinu vyvařit – dýňové kostky by měly částečně, ale ne zcela změknout. Přidejte smetanu na zjemnění a nechte na mírném ohni provařit, aby směs zhoustla. Náplň nechte zcela vychladnout – měla by být ztuhlá a držet tvar.

2

Náplň rozložte na plát těsta a klasicky zabalte. Připravený závin pak přesuňte na plech vyložený pečicím papírem, potřete vejcem, posypte dýňovými semínky a pečte 20 minut dozlatova.

Kroky k úspěchu aneb Co a jak do závinu zabalit NÁKUP A PRÁCE S LISTOVÝM TĚSTEM Na uvedené množství náplně použijte buď vyválený 275g plát (např. zn. Wewalka), nebo 500g balení nevyváleného těsta (např. Babické) – v tom případě udělejte 2 nohavice s dvojnásobným množstvím náplně nebo dvěma různými. A vyvalujte ho na pomoučněném válu. Použijte co nejčerstvější těsto. Čím je starší, tím více se při práci lepí a trhá. Před zpracováním jej uchovávejte v chladu – teplé se bude lepit a roztékat a bude se vám s ním špatně pracovat.

PŘÍPRAVA NÁPLNĚ A PEČENÍ

Náplň by měla být tepelně zpracovaná, aby se chutě i struktury pěkně propojily. Na těsto ji ale nanášejte vždy zcela vychlad- lou, teplá by způsobila roztékání těsta. Listové těsto patří vždycky do pečlivě vyhřáté trouby – aby vám pěkně vyběhlo a lístkovalo, potřebuje nejméně 180°C, ale snese i víc!

ZPŮSOBY BALENÍ

KLASIKA: Na střed těsta naneste podélný pruh náplně, pak přes něj přeložte těsto z jedné i druhé strany, spoj přitiskněte. ROLÁDA (když se náplň dobře roztírá): Na plát rozetřete rovnoměrnou vrstvu náplně a zarolujte. Takhle zabalený závin můžete péct spojem nahoru nebo dolů. S VYNECHANÝM STŘEDEM (když náplň pěkně vypadá): Náplň rozprostřete do širokého pruhu podélně na střed a těsto přes ni přetáhněte jen částečně, aby byla uprostřed vidět. SE ZPEVŇUJÍCÍM MEZIPATREM (když náplň nedrží tvar): Na střed plátu dejte polovinu náplně, přetáhněte částí volného těsta, utáhněte a zastrčte pod náplň. Nahoru rozprostřete druhou polovinu náplně, přeložte, utáhněte a zasuňte dolů.

POSLEDNÍ ÚPRAVY A PODÁVÁNÍ

Potírání těsta vajíčkem je jen ‚kosmetická úprava. Závin bude stejně dobrý i nepotřený, ale potřené těsto se po upečení bude krásně lesknout. Po vyjmutí z trouby nechte závin vychladnout – těsto se nebude drobit a náplň z něj vypadávat. Kdo to má ale vydržet?

Tento recept najdete v magazínu Apetit 2015/10 spolu s mnoha dalšími recepty

Autor: redakce Apetitu

Apetit 2015/10

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč