Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo
Laskonky s čokoládou a kávovým krémem
Laskonky s čokoládou a kávovým krémem
ZDROJ: Apetit
sdílet:

Laskonky s čokoládou a kávovým krémem

5/5 Počet hodnocení: 4
Více než hodinu Pro zkušené Na cca 16 laskonek

Nutriční hodnoty (celý recept)

Energie 7949 kcal
Bílkoviny 152 g
Sacharidy 540 g
Tuky 568 g
Vláknina 33 g
Uvedené kalorické hodnoty pokrmů jsou pouze orientační a vychází z průměrných hodnot jednotlivých surovin.

Pozvedli jsme laskonky na novou úroveň. Křehké oříškové pusinky jsme spojili ne jedním, ale hned dvěma krémy – čokoládovým a kávovým. Kousněte si a přeneste se s námi do absolutního sladkého nebe. 

Suroviny

lískové oříšky 240 g
mleté
Na čokoládovou ganache
tmavá čokoláda 100 g
70%, nasekaná
Na kávový krém
voda 60 ml
vejce 2 ks
máslo 350 g
o pokojové teplotě
káva instantní 1 PL
espresso (nebo 60 ml vychlazeného uvařeného espressa, ale raději prášek)
sůl ¼ ČL

Postup

1

Troubu předehřejte na 130°C a plech vyložte pečicím papírem. Pokud chcete mít laskonky stejné, namalujte na spodní stranu papíru kolečka o průměru 5–6 cm.

2

Bílky vyšlehejte s cukrem do pevného lesklého sněhu a vmíchejte mleté lískové ořechy. Směsí naplňte cukrářský sáček s širokou kulatou špičkou a na pečicí papír nastříkejte kolečka. Pečte při 130°C asi 15 minut, poté troubu vypněte, pootevřete dvířka a laskonky dosušte.

3

Připravte ganache. Čokoládu dejte do žáruvzdorné misky. V menším rendlíku zahřejte smetanu téměř k varu a přilijte ji k čokoládě. Nechte minutu stát a vymíchejte dohladka. Nechte vychladnout.

4

Připravte kávový krém. V menším rendlíku promíchejte cukr a vodu. Přiveďte k varu a bez míchání vařte zhruba 3–4 minuty nebo dokud sirup nedosáhne 114°C. Mezitím pomocí balonové metly robotu šlehejte vejce a žloutek na střední otáčky zhruba 3–4 minuty do světlé nadýchané pěny. Snižte otáčky na nízký stupeň a za stálého šlehání k vejcím tenkým pramínkem pomalu vlijte hotový cukrový sirup. Poté otáčky znovu zvyšte na střední a šlehejte dalších 6–8 minut nebo dokud směs nebude světlá, lehká, nadýchaná a chladná na dotek. Opět snižte otáčky a postupně přidávejte máslo. Pak opět otáčky zvyšte a šlehejte dalších 4–5 minut. Směs se nejdřív srazí, ale nelekejte se, opět se krásně propojí. Přidejte espresso a sůl a šlehejte, dokud se směs dokonale nespojí.

5

Ganache dejte do cukrářského sáčku s hladkou kulatou špičkou s otvorem o průměru 1 cm. Druhý sáček se stejnou špičkou naplňte kávovým krémem.

6

Upečené laskonky rozdělte na poloviny, ty v jedné polovině otočte rovným dnem vzhůru. Na ně naneste vždy kolečko čokoládové ganache, na ni dejte kávový krém a přiklopte druhou laskonkou.

NĚCO NAVÍC
Ganache stejně jako kávový krém můžete připravit až pět dní předem. Obojí před použitím nechte dojít pokojové teploty, krém navíc prošlehejte. Laskonky mají tendenci natahovat vlhkost, proto je nejlepší je naplnit, spojit a podávat (nebo je nechat jen trochu rozležet). Dají se však velmi pohodlně mrazit. Pokud chcete, vtiskněte do nastříkané náplně opražený ořech.

Tento recept najdete v magazínu Apetit 2022/2 spolu s mnoha dalšími recepty

Autor: redakce Apetitu

Apetit 2022/2

Apetit magazín

AD
Wolt Awards 2024: Poznejte zákazníky nejlépe hodnocené restaurace
  • Tipy a triky

Wolt Awards 2024: Poznejte zákazníky nejlépe hodnocené restaurace

Zákaznické hodnocení slouží každoročně jako základ pro sestavení žebříčku nejlepších restaurací a udělení cen Wolt Awards. Pouze chuťové buňky těch, k nimž vyrážejí dnes a denně modří kurýři, tak ukazují cestu k místům, kde na vás...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč