Kuchařky Apetit DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Vánoční věnec z pusinek

Tenhle věnec poslouží jako krásná dekorace a sladká tečka sváteční hostiny zároveň. Jen dejte pozor, aby ze stolu nezmizel dřív, než vaši hosté dojedí hlavní chod... 

Vydání: 2016/12
Autor:
Hodnocení:
Zatím nehodnoceno
Náročnost: Velmi snadné
Počet porcí: Pro 8 osob
Doba přípravy: Do 30 minut
PT1H5M
Pečení 1:05
Dort

Ingredience

  • 225 ml vaječných bílků (cca ze 6 vajec), o pokojové teplotě
  • 350 g krupicového cukru
  • 1 lžička bílého vinného octa

  NA KRÉM A OZDOBENÍ

  • 300 ml smetany ke šlehání (33%)
  • 150 ml sektu
  • černorybízový likér cassis na přelití
  • višně nebo třešně v sirupu na ozdobení (viz Něco navíc)
  • zdobené mátové lístky (potřené bílkem, obalené v krupicovém cukru a zaschlé) 

Příprava jídla

1 Troubu předehřejte na 150/130°C. Bílky šlehejte, až budou tvořit měkké špičky. Pak po částech zašlehejte cukr. Když je zapracovaný cukr, šlehejte ještě 5 minut a zašlehejte ocet. Výsledkem je pevný lesklý sníh.

2 Pomocí velké servírovací lžíce rozložte velké hromádky na 2 plechy vyložené pečicím papírem – měly by mít mírně oválný tvar. Dejte plechy nad sebe do trouby. Pečte 5 minut, pak ztlumte na 120/100°C a pečte dalších 30 minut nebo až pusinky vyběhnou a zpevní. Troubu vypněte a nechte ještě 30 minut v troubě sušit a chladnout.

3 Na krém ušlehejte smetanu, a když tvoří špičky, zašlehejte do ní postupně sekt. Vychladlé pusinky rozložte do kruhu na servírovací talíř či tác, zafixujte je pomocí připraveného krému. Víc krému dejte mezi jednotlivé pusinky. Pak pokapejte likérem, ozdobte třešněmi a mátovými lístky.

NĚCO NAVÍC
Třešně v sirupu jsme použili z koláčové náplně ‚Princes Třešňová náplň‘ z Candy Store (www. candy-store.cz, 410g za 75 Kč), protože jsou pěkně tmavé a vypeckované, můžete ale použít i obyčejný kompot nebo si svařit mražené višně či třešně s cukrovým sirupem. Milovníci luxusu se na www.toppotraviny.cz poohlédnou po nejslavnějších třešních v sirupu od firmy Fabbri – 600g v typické malované modrobílé porcelánové dóze však stojí 659Kč. Najdete je, když zadáte do vyhledávače termín ‚amarena‘. 

Nahlásit chybu v receptu

Ochutnejte také

Božíhodová hostina pro celou rodinu

Co udělat se zbylými bílky? Připravte z nich dezert

REKLAMA

Přidat komentář