Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo
Vánoční věnec z pusinek

Vánoční věnec z pusinek

Zatím nehodnoceno
Více než hodinu Velmi snadné Pro 8 osob

Nutriční hodnoty (celý recept)

Energie 2594 kcal
Bílkoviny 42 g
Sacharidy 373 g
Tuky 99 g
Vláknina 0 g
Uvedené kalorické hodnoty pokrmů jsou pouze orientační a vychází z průměrných hodnot jednotlivých surovin.

Tenhle věnec poslouží jako krásná dekorace a sladká tečka sváteční hostiny zároveň. Jen dejte pozor, aby ze stolu nezmizel dřív, než vaši hosté dojedí hlavní chod... 

Suroviny

bílek 225 ml
z cca 6 vajec, o pokojové teplotě
vinný ocet bílý 1 ČL
Na krém a ozdobení
sekt
ovocný likér
černorybízový líkér cassis na přelití
v sirupu nebo třešně v sirupu (viz Něco navíc)
máta
zdobené mátové lístky – potřené bílkem, obalené v krupicovém cukru a zaschlé
na potření mátových lístků
na obalení mátových lístků

Postup

1

Troubu předehřejte na 150/130°C. Bílky šlehejte, až budou tvořit měkké špičky. Pak po částech zašlehejte cukr. Když je zapracovaný cukr, šlehejte ještě 5 minut a zašlehejte ocet. Výsledkem je pevný lesklý sníh.

2

Pomocí velké servírovací lžíce rozložte velké hromádky na 2 plechy vyložené pečicím papírem – měly by mít mírně oválný tvar. Dejte plechy nad sebe do trouby. Pečte 5 minut, pak ztlumte na 120/100°C a pečte dalších 30 minut nebo až pusinky vyběhnou a zpevní. Troubu vypněte a nechte ještě 30 minut v troubě sušit a chladnout.

3

Na krém ušlehejte smetanu, a když tvoří špičky, zašlehejte do ní postupně sekt. Vychladlé pusinky rozložte do kruhu na servírovací talíř či tác, zafixujte je pomocí připraveného krému. Víc krému dejte mezi jednotlivé pusinky. Pak pokapejte likérem, ozdobte třešněmi a mátovými lístky.

NĚCO NAVÍC
Třešně v sirupu jsme použili z koláčové náplně ‚Princes Třešňová náplň z Candy Store (www. candy-store.cz, 410g za 75 Kč), protože jsou pěkně tmavé a vypeckované, můžete ale použít i obyčejný kompot nebo si svařit mražené višně či třešně s cukrovým sirupem. Milovníci luxusu se na www.toppotraviny.cz poohlédnou po nejslavnějších třešních v sirupu od firmy Fabbri – 600g v typické malované modrobílé porcelánové dóze však stojí 659Kč. Najdete je, když zadáte do vyhledávače termín ‚amarena.

Tento recept naleznete také v kolekcích:

Tento recept najdete v magazínu Apetit 2016/12 spolu s mnoha dalšími recepty

Autor: redakce Apetitu

Apetit 2016/12

Apetit magazín