Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Nakrmte mozek! 8 potravin pro chytřejší děti

Když své děti naučíte jíst správné potraviny, pomůžete jim v učení a zajistíte jim duševní svěžest do pozdního věku.
15. 10. 2014 | Autor: redakce Apetitu

Zdraví a fungování našich mozků v pokročilém věku ovlivňuje i to, jak se k nim chováme po celý život. Poškození mozku vedoucí k demenci začíná desítky let před tím, než si povšimneme prvních příznaků. Proto není na zahájení diety pro zdravý mozek nikdy příliš brzy. Strava prospívající mozku může navíc zlepšit také školní výsledky školáků a studentů na všech stupních škol, protože působí na soustředěnost a paměť. Duševní zdatnost svých dětí můžete podpořit, když do jejich (a také svého, protože příklady táhnou) jídelníčku zařadíte přísady, jako jsou ořechy, luštěniny, ryby a další. 

Mozek též potřebuje pro správnou funkci dostatečné prokrvení – a o to se stará zdravé srdce. Na choroby srdce a cév si také často ,zaděláváme‘ od mládí. Asi vás nepřekvapí, že průmyslové cukrovinky a sladké pečivo plné rafinovaného cukru, navíc často ve spojení s transmastnými kyselinami, nejsou zdravé pro dospělé, natož pro děti. To platí pro smažená jídla a přemíru nasycených tuků a červeného masa, přestože pohled na živočišné tuky ve stravě se začíná měnit a třeba taková vejce už byla rehabilitována, naopak se dnes doporučují.

Kterých osm potravin pomáhá mozku v učení a soustředění? Dozvíte se ve speciálním vydání časopisu Apetit Vaříme pro děti.  

Přidat komentář