Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

5 filmů s čokoládou, které vám osladí den

5 filmů s čokoládou, které vám osladí den
sdílet:

Tento týden se články Apetitu online věnovali sladké pochoutce, čokoládě. Aby byl účinek naprosto dokonalý, přikládáme k receptů, návodům i článkům o čokoládě také tipy na pět snímků, ve kterých hraje čokoláda hlavní roli.

Pan Wonka a jeho čokoládovna (1971)

Nejspíš všichni známe filmovou adaptaci stejnojmenné knihy od Ronalda Dahla, Karlík a továrna na čokoládu, ve které ztvárnil hlavní roli Johny Depp a režie se ujal Tim Burton. O více než 30 let dříve však vznikl tento muzikál Pan Wonka a jeho čokoládovna. Na scénáři se podílel sám spisovatel knižní předlohy, co vás však zaručeně získá, je hudba. Melodie jsou velice chytlavé a zaujmou i zaryté odpůrce muzikálů.

Pana Wonku si zde zahrál, i zatančil, Gene Wilder, výkon mu zajistil nominaci na Oscary v nejlepšího herce komedie či muzikálu. Posuďte sami, zda Wilder v roce 1972 neměl cenu také vyhrát.

  • Při sledování snímku s trochu netradiční výrobou čokolády i vás jistě dostihne chuť na čtvereček ze sladké tabulky.
  • Zkuste obyčejnou čokoládu trochu vylepšit praženými ořechy. Je to snadné jako hračka a chuť vaší oblíbené čokolády bude ještě lepší.

Čokoláda (2000)

Romantické drama, ve kterém opět zazářil Johny Depp spolu s Juliette Binoche, na tomto seznamu nesmí chybět. Tradiční francouzskou vesnici rozdělí Juliette Binoche svým kulinářským umem, jenž jí umožňuje vytvořit čokoládu probouzející v obyvatelích potlačené chutě, touhy, svobodu, ale také zášť.

  • Před puštěním filmu vám doporučujeme připravit si sladké mlsání, sledování příběhu totiž probudí i vaše chutě po sladkém. Co třeba nápoj, který vás prohřeje v sychravém dni, a navíc je dokonale čokoládový?

Láska s vůní čokolády (2010)

Francouzsko-belgická romantická komedie sleduje stydlivou „čokolatiérku“ a ještě stydlivějšího šéfa čokoládovny, kterého ztvárnil nezaměnitelný Benoît Poelvoorde. Humor typický pro francouzské komedie je prosycen vůní čokolády a její silou probouzet v lidech, někdy i studem, touhu i strach z lásky. K výbuchům smíchu se skvěle hodí francouzské čokoládové lanýže, dotvářející veselou čokoládovou atmosféru.

Monsieur Chocolat (2016)

U francouzského filmu ještě chvíli zůstaneme prostřednictvím životopisného dramatu o prvním černošském klaunovi. Rafael Padilla získal přezdívku Chocolat, vytvořil počátkem 20. století nezaměnitelné klaunské duo se známějších kolegou Footitem. Jeho cesta ke slávě nebude kvůli předsudkům a lákadlům moci tak snadná. Hlavní roli si střihl Omar Sy, držitel Oscara za svůj výkon ve filmu Nedotknutelní. Hořko sladký děj skvěle doprovodí čokoládové tartaletky ukrývající kousky slaného karamelu.

Temná strana čokolády (2010)

Dánský dokument přináší pohled na druhou stranu čokoládové mince, tu temnější. Čokoládové tabulky většinou končí v rukou šťastných dítek, nejprve však musí projít dětskými pracujícími ručkami na afrických plantážích kakaovníku.

  • Pohled na velké čokoládové společnosti a jejich řešení problému dětské práce si zaslouží k mlsání jisto jistě tabulku hořké čokolády, ne však obyčejné, ale tu s označením fair trade. Proč si koupit právě takovou tabulku jsme vám již odhalili.

Související články

Autor: Hana Kovaříková

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
499 Kč
334 Kč