5 filmů s čokoládou, které vám osladí den

5 filmů s čokoládou, které vám osladí den
sdílet:

Tento týden se články Apetitu online věnovali sladké pochoutce, čokoládě. Aby byl účinek naprosto dokonalý, přikládáme k receptů, návodům i článkům o čokoládě také tipy na pět snímků, ve kterých hraje čokoláda hlavní roli.

Pan Wonka a jeho čokoládovna (1971)

Nejspíš všichni známe filmovou adaptaci stejnojmenné knihy od Ronalda Dahla, Karlík a továrna na čokoládu, ve které ztvárnil hlavní roli Johny Depp a režie se ujal Tim Burton. O více než 30 let dříve však vznikl tento muzikál Pan Wonka a jeho čokoládovna. Na scénáři se podílel sám spisovatel knižní předlohy, co vás však zaručeně získá, je hudba. Melodie jsou velice chytlavé a zaujmou i zaryté odpůrce muzikálů.

Pana Wonku si zde zahrál, i zatančil, Gene Wilder, výkon mu zajistil nominaci na Oscary v nejlepšího herce komedie či muzikálu. Posuďte sami, zda Wilder v roce 1972 neměl cenu také vyhrát.

  • Při sledování snímku s trochu netradiční výrobou čokolády i vás jistě dostihne chuť na čtvereček ze sladké tabulky.
  • Zkuste obyčejnou čokoládu trochu vylepšit praženými ořechy. Je to snadné jako hračka a chuť vaší oblíbené čokolády bude ještě lepší.

Čokoláda (2000)

Romantické drama, ve kterém opět zazářil Johny Depp spolu s Juliette Binoche, na tomto seznamu nesmí chybět. Tradiční francouzskou vesnici rozdělí Juliette Binoche svým kulinářským umem, jenž jí umožňuje vytvořit čokoládu probouzející v obyvatelích potlačené chutě, touhy, svobodu, ale také zášť.

  • Před puštěním filmu vám doporučujeme připravit si sladké mlsání, sledování příběhu totiž probudí i vaše chutě po sladkém. Co třeba nápoj, který vás prohřeje v sychravém dni, a navíc je dokonale čokoládový?

Hříšně dobrá horká čokoláda

Hříšně dobrá horká čokoláda

Více

Láska s vůní čokolády (2010)

Francouzsko-belgická romantická komedie sleduje stydlivou „čokolatiérku“ a ještě stydlivějšího šéfa čokoládovny, kterého ztvárnil nezaměnitelný Benoît Poelvoorde. Humor typický pro francouzské komedie je prosycen vůní čokolády a její silou probouzet v lidech, někdy i studem, touhu i strach z lásky. K výbuchům smíchu se skvěle hodí francouzské čokoládové lanýže, dotvářející veselou čokoládovou atmosféru.

Čokoládové lanýže – darujte pod stromeček francouzskou delikatesu

Čokoládové lanýže – darujte pod stromeček francouzskou delikatesu

Více

Monsieur Chocolat (2016)

U francouzského filmu ještě chvíli zůstaneme prostřednictvím životopisného dramatu o prvním černošském klaunovi. Rafael Padilla získal přezdívku Chocolat, vytvořil počátkem 20. století nezaměnitelné klaunské duo se známějších kolegou Footitem. Jeho cesta ke slávě nebude kvůli předsudkům a lákadlům moci tak snadná. Hlavní roli si střihl Omar Sy, držitel Oscara za svůj výkon ve filmu Nedotknutelní. Hořko sladký děj skvěle doprovodí čokoládové tartaletky ukrývající kousky slaného karamelu.

Tartaletky s čokoládou a slaným karamelem

Tartaletky s čokoládou a slaným karamelem

Více

Temná strana čokolády (2010)

Dánský dokument přináší pohled na druhou stranu čokoládové mince, tu temnější. Čokoládové tabulky většinou končí v rukou šťastných dítek, nejprve však musí projít dětskými pracujícími ručkami na afrických plantážích kakaovníku.

  • Pohled na velké čokoládové společnosti a jejich řešení problému dětské práce si zaslouží k mlsání jisto jistě tabulku hořké čokolády, ne však obyčejné, ale tu s označením fair trade. Proč si koupit právě takovou tabulku jsme vám již odhalili.

Proč kupovat fair trade čokoládu?

Proč kupovat fair trade čokoládu?

Více

Související články

4 filmy pro kavárenské povaleče
  • Zajímavosti

4 filmy pro kavárenské povaleče

Kdyby… (If …, 1968)Neklidná šedesátá léta se vepsala do podoby britského dramatu pod režisérským vedením Lindsay Andersona. V hlavní roli možná poznáte mladičkého Malcolma McDowella, který později zazářil v ...
6 tipů na filmy s oříšky
  • Zajímavosti

6 tipů na filmy s oříšky

Kokosy na sněhu (1993)Jde sice o český překlad původního názvu Cool runnings, ale tato komedie se těší veliké i u nás. Pokud se chcete zasmát a přenést na ledovou dráhu bobů, jste na správné adrese. A co mlsat při pohledu na sportovce z...
Autor: Hana Kovaříková

Obchod Apetit