0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Jak skloubit péči o rodinu a práci z domu? Vařte naše rychlovky

Kuřecí stehna s batáty a řepou z jednoho pekáče
ZDROJ: Apetit
sdílet:

Práce na homeoffice je už běžná praxe pro nejednu/ho z nás, a tak se tip na rychlý oběd pro celou rodinu určitě hodí. Máme pro vás spoustu zajímavých rychlých receptů, které zvládnete připravit za pár minut a spolehlivě nasytíte celou rodinu.

Skloubit práci a péči o rodinu a domácnost je náročný úkol. Jedním z problémů bývá vymyslet nějakou rychlovku, na které by si všichni pochutnali. Na níže uvedené recepty vám postačí půlhodinka v kuchyni, a to včetně přípravy a servírování jídla. Svádíte-li každý den boj o drahocenné minuty a zároveň toužíte své rodině dopřát zdravou vyváženou stravu, vyzkoušejte naše osvědčené tipy pro vaření v časovém presu.

1. Rychlovky z jednoho hrnce

Není čas pouštět se do ničeho složitého a časově náročného. Ideální je co nejméně zašpiněného nádobí. Základem je efektivní využití času, pomoci vám může třeba plán jídelníčku.

2. Polévky, které zasytí

Polévka je grunt! Nebojte se připravit polévku pro celou rodinu jako hlavní chod. S ingrediencemi a chutěmi můžete experimentovat dle svého gusta a uvařit ji můžete v upraveném množství tak, aby bylo pro všechny dost.

3. Těstoviny na mnoho způsobů

Jedním z nejvíce efektivních způsobů vaření rychlého oběda jsou těstoviny. Ty připravíte do 10 minut v mnoha variantách, tvarech a chutích. Po uvaření je můžete smíchat společně s ostatními ingrediencemi na pánvi nebo je zapéct v troubě.

4. Rizoto do půl hodiny

Podobně jako těstoviny si své hrdé místo mezi rychlými obědy drží také rizoto. Kombinujte suroviny dle své chuti a připravujte rizota na více způsobů.

  • Začít můžete hráškovým rizotem, které ocení i ti nejmenší jedlíci.
  • Velké oblibě těší dýně, která kromě lahodné chuti dodá jídlu tu správnou krémovou konzistenci. Ať už vám v lednici přebývá dýňové pyré nebo máte doma dýni celou, zkuste připravit dýňové rizoto
  • Rizoto s červenou řepou na talíři září červenou barvou a chuťově příjemně překvapí dokonce i nejednoho odpůrce této chuťově výrazné plodiny.

5. Zdravé luštěniny snadno a rychle  

V případě rychlého vaření bychom rozhodně neměli opomenout luštěniny. Jsou bohatým zdrojem vlákniny, proteinů, sacharidů, minerálů a mnoha dalších tělu prospěšných látek. Připravit je můžete v nespočetných variantách včetně dětmi oblíbených kaší a se správným dochucením vytvoříte lahodný oběd raz dva.

Skryt pre seznam

Polévka je grunt!

Chcete další tipy na nejrychleší jídla? Zkuste naší kuchařku! Název téhle kuchařky říká, že polévka je základ. A má pravdu. Polévka je jedním ze základních kamenů slavnostních menu, hustá vás zasytí tak, že už nepotřebujete nic dalšího, silnou polévkou se léčívaly bolesti těla i duše a konečně – co vás postaví na nohy po probdělé noci? Ano, zase polévka! Ať už potřebujete polévku pro jakoukoli situaci, v naší knize ji zaručeně najdete.

Skryt pre seznam

Související články

Apetit magazín

AD
Soutěž Vaříme s Rio Mare: Inspirace od oblíbených food blogerů
  • Soutěže

Soutěž Vaříme s Rio Mare: Inspirace od oblíbených food blogerů

Každý březnový den můžete vyhrát předplatné časopisu Apetit a balíček plný výrobků Rio Mare! Co pro výhru udělat? Vařit s tuňákem! Další soutěže pro vás chystají i čtyři oblíbení food blogeři. Ti si pro vás spolu s Rio Mare připravili i...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč