Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

10 nejšílenějších restaurací na světě

Undersea Restaurant -  Hurawalhi
ZDROJ: Unsplash
sdílet:

Lidé obvykle chodí do restaurací proto, aby si odpočinuli, aby z obyčejného oběda nebo večeře udělali společenskou záležitost. Někteří restauratéři ovšem nepojali svou restauraci jako příjemné a osvobozující místo, kde se lidé mohou dobře najíst, ale jako to nejšílenější místo, v němž se na tomto světě mohou ocitnout.

Undersea Restaurant Hurawalhi

Začneme zlehka. Jednou z nejšílenějších a nejbláznivějších restaurací světa je Undersea Restaurant Hurawalhi, která se nachází pod vodou Indického oceánu na Maledivách. Zatímco tu obědváte nebo večeříte, můžete se kochat pohledem na všudypřítomné mořské tvory. Ti plavou vedle vás i nad vámi a možná si právě jednoho z nich vychutnáváte i na talíři.

  • Podmořská restaurace nabízí sedmichodové menu, které se pohybuje mezi dvěma sty až třemi sty dolary. V současnosti jde o největší podmořskou restauraci na planetě.

Robot restaurant

V japonské restauraci Robot vám naservírují sushi za přítomnosti neonových světel a s pomocí robotů. Po celý večer se tu odehrává světelná i hudební show, lidé jsou převlečení do kostýmů, nechybí ani kouřové efekty. Skoro to vypadá, jako byste večeřeli uprostřed divoké neonové party, která nikdy neskončí. Ve skutečnosti ovšem trvá pouhých devadesát minut. A kde tuto restauraci najdete? Kde jinde než v zemi vědy, techniky a pokroku – v japonském Tokiu.

The Modern Toilet Restaurant

Už jste někdy obědvali na toaletě? Máte možnost! Zavítejte do Moderní toalety v Hongkongu. Sednete si na toaletu místo na židli, ze zdi čouhá sprcha a obsluha vám naservíruje vybrané lahůdky v nočníku, záchodové míse a k tomu všemu vám přinese pečivo a jiné pokrmy ve tvaru exkrementu.

  • Jste-li slabší povahy, nedoporučujeme objednávat si čokoládovou zmrzlinu a to i přesto, že je to vaše nejoblíbenější sladkost.

Dinner in the Sky

Není to nijak nechutný zážitek, ale traumatizující být může. Po celém světě a taktéž v Praze se v letním období můžete navečeřet nebo naobědvat v oblacích. A to myslíme doslova. Svůj pokrm konzumujete ve výšce, která je jen pro ty, co se nebojí výšek. Pod sebou totiž nemáte vůbec nic. Jste připraveni pozřít aspoň jedno sousto padesát metrů nad zemí, když se vaše nohy houpou ve vzduchoprázdnu?

The Twin Stars Diner

V Moskvě zase najdete restauraci, kde vás obsluhují pouze dvojčata – na chlup stejně oblečená, nalíčená i učesaná. Zní to zajímavě? Jenže když všechno vidíte dvakrát a to všude, kam se podíváte, není to už taková legrace. A ještě zajímavější to je, když si párkrát přihnete ruské vodky.

The Kemi Snow Restaurant

Chybí vám pořádná zima a sníh? Povečeřte třeba ve finském iglú. Hřejivé teplo tu nenajdete, ale zato se zde nacházejí stoly z ledu, ledové sochy i ledové malby na zdech. Ledové je zkrátka úplně všechno, jen polévka naštěstí zůstává horká.

The Heart Attack Grill

Myslíte si, že patříte mezi ty, kteří snědí cokoliv v neomezeném množství? Vydejte se restaurace, kde vám neservírují hamburger vysoký i několik desítek centimetrů.

Obsluhovat vás tu budou zdravotní sestřičky v sexy úborech a šéfkuchař vypadá jako primář kardiologie. A když budete chtít, dostanete od sestřiček i pořádně na zadek, protože jste snědli něco, co by se jíst nemělo. Nalákali jsme vás? Vyrazte si do Las Vegas!

The Fresh Feast Restaurant

Ve městě Cohasset ve Spojených státech funguje teprve od roku 2017, ale už teď se těší velké oblibě. Především u mužů, neboť tu obsluhují ženy pouze ve spodním prádle.

O’Noir

Noirová restaurace je vyznačuje tím, čím jsou charakteristické i noirové filmy. Všechno vidíte černobíle anebo nevidíte vůbec nic. Menu si sice můžete přečíst za světla, ale jakmile si vyberete, doslova a do písmene se vám zatmí před očima. V kanadském Ontariu ji ovšem lidé zbožňují a absolutně jim nevadí, že ani netuší, co vlastně jedí. Ale nebojte, obsluha vás dovede až ke stolu. Stejně tak vám pomůže i na toaletu. Chcete se aspoň na pár desítek minut ponořit do světa nevidomých? Tohle může být cesta.

Středověká krčma v Dětenicích

Jednu šílenou restauraci máme i v Česku. A je skutečně jen pro otrlé. Středověká krčma v Dětenicích vás skutečně zavede do středověku, kde se lidé vyjadřovali dost nevybíravým stylem. „Co budeš žrát?“ je nejčastější otázka místní obsluhy. Sem tam schytáte i nějakou tu urážku. Součástí večeře je i ‚zábavný‘ program, kdy se muži v kápích producírují mezi hosty a jsou připravení žhavým cejchem poznamenat každou čarodějnici, na níž narazí.

Zdroje informací: weby zmíněných restaurací

Související články

Autor: Michaela Dočkalová

Apetit magazín

Tajemství al dente aneb Jak uvařit těstoviny jako Italové
  • Jak na to

Tajemství al dente aneb Jak uvařit těstoviny jako Italové

Italové mají k vaření těstovin velmi odpovědný přístup. Správně uvařené těstoviny jsou totiž „al dente“ – tedy tak, aby byly na skus pevné. Pokud jsou měkké a nekladou při skousknutí žádná odpor, někde jste udělali chybu. Jestli chceste...
Doba plastová: Které potraviny obsahují nejvíce mikroplastů
  • Zdraví a výživa

Doba plastová: Které potraviny obsahují nejvíce mikroplastů

Mikroplasty jsou všechny plastové částečky nejrůznějších velikostí menší než pět milimetrů.  Vznikají rozkladem plastů a pronikají i do potravního řetězce. Podle nedávné studie bylo na přítomnosti mikroplastů pozitivně testováno 90 %...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč