Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Recepty s mořskými plody

Mořské plody nebo také dary moře patří mezi lahůdky. Mohou se jíst jak tepelně upravené – vařené či grilované, tak zasyrova – nejčastěji jako součást sushi. Olihně či kalamáry, slávky, svatojakubky či hřebenatky, chobotnice nebo krevety však už dávno nejsou doménou pouze přímořských oblastí – i když s místě výlovu jsou nejčerstvější a nejchutnější. Díky moderním technologiím si je můžete takřka kdykoliv dopřát i doma uprostřed Evropy, navíc v dobré kvalitě. Teď už vám nechybějí jen ty správné recepty!

...

 

Mořské plody, dary moře či frutti di mare seženete i chlazené, nejčastěji jsou však k dostání mražené ve směsích. Má to svoje výhody: můžete je použít do pokrmů, které s počítají s různými druhy mořských živočichů. Snadno a relativně levně tak přichystáte třeba chowder s mořskými plody nebo španělskou paellu

V hlavní roli slávky a jiní měkkýši 

Slávky jedlé, ústřice, hřebenatky neboli mušle svatého Jakuba patří k těm nejznámějším měkkýšům, které můžete mít na svém talířt. Pokud s nimi začínáte, doporučujeme jako první vyzkoušet slávky. Při jejich přípravě se zaměřte na dvě pravidla:

  1. Po očištění a propláchnutí studenou vodou se čerstvé slávky zavřou, ty špatné zůstanou otevřené – vyhoďte je.
  2. Po uvaření se mušle přirozeně otevřou. Pokud některé zůstanou zavřené, vyhoďte je také. 

Krevety a další mořští korýši  

Krevety, krabi nebo garnáti, patří do skupiny korýšů. Z této trojice v domácích podmínkách jednoduché přípravě vévodí krevety, ze kterých vykouzlíte řadu chutných pokrmů. Příprava vám zabere pár minut a snadno poznáte, že jsou hotové. Upozorní vás na to jejich růžovočervená barva. Jakmile krevety zčervenají, můžete je podávat. Při nákupu mražených krevet na váhu se nejspíš setkáte s číselným údajem, kalibrem, který uvádí odhadovaný počet kusů krevet na jeden kilogram. Zde platí, čím nižší číslo, tím větší krevety.

Chobotnice a kalamáry 

Maso chobotnice nebo kalamára (olihně) snese spíš kratší tepelnou úpravu, jinak má tendenci „gumovatět“.


Celý popis

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč