Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Recepty s krevetami

Krevety patří mezi mořské plody, které se milují lidé po celém světě. Krevety ale tvoří součást středozemní kuchyně ale také mexické, indické, thajské, japonské nebo vietnamské. Jde o oblíbenou surovinu i mezi kulinářskými začátečnáky, protože jejich příprava je rychlá a nenáročná, navíc skvěle chutnají. Krevetám totiž stačí jen pár minut na pánvi s česnekem a kapkou bílého vína, abyste dosli pokrm jako z prvotřídní restaurace. 

...

 

Krevety, tygří krevety, garnely nebo garnáti mají za syrova šedou barvu, zrůžoví až při tepelné úpravě. Jak syrové tak vařené krevety jsou běžně k dostání chlazené nebo mražené. Zásoba krevet v mrazničce vám může vytrhnout mnohdy trn  z paty, až nebudete vědět, co rychle připravit k obědu či večeři.

  • Pohodlnější pro strávníky jsou krevety loupané, k jejichž jídlu nejsou potřeba ruce, voda a utěrka. Neloupané krevety zase mohou být čerstvější, levnější a jejich použití autentičtější. 
  • Ať už čerstvé nebo mražené, zpravidla nepotřebují žádné speciální koření ani složité postupy. Vyžadují jen krátkou tepelnou úpravu: syrovým krevetám stačí pár minut, dokud nezrůžoví.
  • I když používáte růžové, tedy tepelně zpracované krevety, nechte je raději ještě "prohřát" na pánvi nebo ve vroucí vodě – i pokud je plánujete na studeno, například do salátu. 
  • Ideální přílohou ke krevetám ve středomořském stylu je bageta nebo jiné bílé pečivo. K asijské úpravě krevet se hodí rýže

Jak připravit krevety

Mražené krevety můžete přes noc nechat rozmrazit v lednici, ovšem do polévek nebo kari můžete použít mražené rovnou z pytlíku. Stejně tak můžete rozmražování růžových krevet urychlit prolitím horkou vodou.

  • Připravte si krevety na pánvi podle některého z našich osvědčených receptů, nebo větší tygří krevety napíchněte na bambusovou špejli a hoďte na gril.
  • Jejich příprava je rychlá a podle velikosti jim na rožni postačí 1–3 minuty.

Celý popis

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč