Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Dieta podle Renée Zellweger: Jak přibírala a hubla filmová Bridget Jones?

Renée Zellweger
ZDROJ: Getty Images
sdílet:

Sympaťačka Bridget Jones, vraždící tanečnice Roxie Hart z muzikálu Chicago nebo Oscarem ověnčená Judy – tyto a spoustu dalších rozmanitých postav ztvárnila hollywoodská herečka Renée Zellweger. Její život doprovázalo nezdravé řízené příbírání na váze i rychlé hubnutí. Jak to zvládala?

Aby se mohla stát Bridget Jonesovou, dvakrát přibrala přes 13 kilo

K tomu jí údajně dopomohl stravovací režim, během kterého jedla 4000 kalorií denně. Tehdy tvrdila, že je snad jedinou herečkou, která má v kuchyni doplněk stravy určený k přibírání.

 • Během „tloustnutí“ prý například zjistila, že nestačí sníst jeden donut denně, ale rovnou dvacet. A to po dobu pěti týdnů, než se dostaví kýžený výsledek.
 • Kromě donutů její jídelníček obsahoval hamburgery, pizzy, těstoviny, chipsy, hranolky, mléčné koktejly, čokoládu, sladké tyčinky à la Snickers nebo třeba francouzské tousty.
 • Při předávání Oscarů v roce 2001, kdy šel Deník Bridget Jonesové do kin, se však objevila štíhlá jako proutek.
 • Všechna přebytečná kila shodila pomocí makrobiotické stravy plné libového rybího masa, rýže a zeleniny. Kromě té prý experimentovala i s Atkinsonovou nebo zónovou dietou, kterou charakterizuje konzumace sacharidů, tuků a bílkovin v poměru 40:30:30.

„S rozumem v koncích“ a pod dohledem lékaře

Zanedlouho poté, co Renée bleskově zhubla, musela začít znovu přibírat. Deník Bridget Jones totiž zaznamenal obrovský úspěch a začalo vznikat pokračování s podtitulem „S rozumem v koncích“

 • Tentokrát však vyhledala lékařskou pomoc, aby se z padesáti kilogramů dostala na požadovaných třiašedesát.
 • Před natáčením, které začalo v květnu 2003, přestala cvičit a jedla vysokokalorickou dietu plnou salátů s dresinkem z lněného oleje a pila proteinové koktejly.
 • Když v lednu 2004 natáčení skončilo, vrátila se ke svému makrobiotickému jídelníčku a prozradila, že se po devíti měsících moc ráda vrátila do posilovny.

Musela si vzít volno

Specialisté, kteří její dietní počínání bedlivě sledovali, herečku varovali, že pokud bude nadále střídavě přibírat a drasticky hubnout, riskuje vznik cukrovky 2. typu, ztrátu svalové hmoty, trávicí a jiné zdravotní problémy – někteří ji dokonce strašili smrtí.

 • Jejich varování Renné vylekalo a zároveň si uvědomila, že ji následky proměnlivé životosprávy a váha jako na houpačce skutečně dohnaly. Byla vyčerpaná a cítila, že musí zvolnit.
 • Proto si v roce 2010 vzala volno a vrátila se až o šest let později ve třetím pokračování jménem Dítě Bridget Jonesové, pro které už tak znatelně nepřibrala.
 • Dnes už Renée s váhou neexperimentuje. V kriminálním seriálu The Thing About Pam z roku 2022, ve kterém hraje roli vražedkyně Pam Hupp, oblékla kostým s vycpávkami, který jí chybějící kila doplnil.

Miluje běhání a jednoduchá jídla

„Nechci být taková, jaká jsem byla. Chci být tisíckrát lepší! Opravdu nemůžete dělat nic smysluplného, když se trápíte tím, jestli stále vypadáte jako ve dvaceti,“  řekla jednou herekča pro Hello Magazine. Neznamená to ale, že by se o sebe přestala starat.

 • Zbožňuje běhání a dlouhé procházky se svými psy, Chesterem a Ellie. 
 • A stejně jako Jennifer Aniston nebo Gwyneth Paltrow je fanynkou zeleninových smoothies, které podporují imunitu a pomáhají udržovat zářivou a pružnou pleť.
 • K jídlu má nejraději něco jednoduchého – například do křupava opečeného lososa se salátem ze špenátu, rajčat a cibule.

Zdroje informací: Mashed, TheThings, Prevention, Hello Magazine

Skryt pre seznam

Související články

Autor: Zorka Švarcová

Apetit magazín