Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Jídelníček Cindy Crawford: Drží se pravidla 80:20, vynechává přílohy, ale čokoládu si neodepře

Cindy Crawford
ZDROJ: Getty Images
sdílet:

V devadesátých letech se vedle Naomi Campbell, Lindy Evangelisty, Claudie Schiffer a Christy Turlington zařadila do slavné pětice „supermodelek“, které ovládly přední světová mola i obálky módních magazínů. A dokonalá postava zůstala Cindy Crawford dodnes. Udržuje se ve formě speciálním jídelníčkem?

Sází na proteiny, omezuje sacharidy

Její pravidlo číslo jedna je následující – namísto průmyslově zpracovaných potravin volí ty, které jsou zpracované minimálně.

 • Všední dny typicky začíná proteinovým koktejlem nebo smoothie. To připravuje rozmixováním mandlového mléka, mraženého banánu, čerstvého špenátu, máty, drcených kakaových bobů, směsi superpotravin jako je zelená pšenice, spirulina nebo chlorella a vždy přidává také proteinový prášek.
 • O víkendu si ráda dopřeje omeletu se špenátem, houbami nebo avokádem, kterou někdy doplní i plátkem uzeného lososa a hrstí malin – možná zvlašní kombinace, ale rozhodně plná zdraví prospěšných látek.
 • Nejčastěji obědvá zeleninový salát, někdy s kuřecím masem, někdy s rybou. A k večeři si ráda zajde na sushi. 
 • Když se večeří doma, připravuje karbanátky z krůtího masa a salátem. Nebo lososa s chřestem a bramborovou kaší, kterou raději nechá ostatním členům rodiny.
 • Dále má hodně ráda kadeřávek a salát se španělským sýrem Manchego.

Zastává pravidlo 80:20

Co to znamená? Osmdesát procent času jí zdravě, omezuje přílohy v podobě těstovin, bílého chleba a rýže, ale ve zbylých dvaceti procentech si dává cokoliv, po čem touží.

 • V praxi to znamená, že si v restauraci objedná burger bez bulky a hranolek. Místo toho však jídlo doplní čokoládovým koktejlem.
 • Cindy vždy pokládala za důležité, aby si její dcera Kaia (která je nyní také modelkou) nemyslela, že si kvůli práci v modelingu musí všechno odepřít. Proto jde své dceři příkladem a snaží se jíst zdravě, ale s rozumem.
 • Co se týče pitného režimu, drží se vody a zeleného čaje, jehož antioxidační účinky chrání před vznikem vrásek, pigmentových skvrn a dalších projevů stárnutí.
 • Vyhýbá se přemíře kofeinu, který jí nedělá dobře na žaludek. Moc kávy v jejím jídelníčku nenajdete, ale občasný panák tequily ano, protože podle ní „vypálí červa“.

Svačí, aby si udržela energii

Svačiny v průběhu dne jsou pro Cindy nástrojem, který jí pomáhá udržet vyrovnanou hladinu cukru v krvi.

 • Díky tomu nemá vlčí hlad a nesahá po prvním jídle, které vidí.
 • Její svačina musí vždycky obsahovat nějakou bílkovinu, ať už je to hummus s řapíkatým celerem, nebo mandle, jablko a plátek sýra.

Omezuje přílohy, ale sladkému neodolá

Modelka je známá svou náklonností k čokoládě. I na té si ale pochutnává s rozmyslem a používá ji i k šikovnému triku, jak dát svému tělu najevo, že je jídlo u konce.

 • Oběd vždy uzavře kouskem hořké čokolády, který znamená konec jídla.
 • Pokud má chuť na dezert, dá si kopeček zmrzliny, čokoládový koktejl, horkou čokoládu nebo poněkud nezvyklé, ale prý vynikající spojení kaviáru a čokolády.
 • Modelka věří tomu, že když po něčem toužíte a odpíráte si to, nakonec dojdete do bodu, kdy toho sníte mnohem víc, než kdybyste si dovolili jíst všechno, na co máte chuť, ale v omezené míře.

Zdroje informací: Vogue, HELLO! magazine, People, Women's Health, Good Housekeeping

Skryt pre seznam

Související články

Autor: Zorka Švarcová

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč