Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

20 jídel na cesty aneb Vyberte si originální svačinu na výlet

20 jídel na cesty aneb Vyberte si originální svačinu na výlet
ZDROJ: AlfonsoCharles/Pixabay.com

Abyste se i na výletě dobře najedli, vyplatí se vše předem připravit. Ne vždy je totiž možné zastavit se cestou na něco malého (či většího), a proto je lepší si svačinu rovnou vzít s sebou do batohu. Co si tedy zabalit na cestu pro doplnění energie? Z receptů pod článkem si jistě vyberete!

Obložené pečivo

Asi nejčastější a nejjednodušší svačina na cesty, kterou snadno a rychle připravíte, dáte do batohu a hotovo. Zažene hlad a navíc existuje opravdu nespočet variant a kombinací, takže se můžete při přípravě směle pustit do experimentů. Pokud zvolíte celozrnné pečivo, případně tučnější sýr, svačina vás zasytí na delší dobu.

Ovoce

Oblíbenou a skladnou svačinku na zahnání hladu představuje ovoce.

  • Nejvhodnější jsou samozřejmě druhy, které v batohu snadno nerozmačkáte, jako jablka, hrušky nebo pomeranče.
  • Ovoce vždy dávejte do batohu až na závěr. Bude tak při ruce a navíc se vyhnete nežádoucím otlakům.
  • Ovšem ani pokud máte rádi například maliny, ostružiny nebo meloun, nemusíte se své oblíbené dobroty vzdát. Stačí si pořídit dobře těsnící uzavíralnou krabičku, která plody či kousky spolehlivě ochrání.
  • Energii bleskově doplníte i sušeným nebo kandovaným ovocem.

Zelenina

Díky krabičce s nakrájenými paprikámi, okurkami, mrkvemi nebo ředkvičkami nejen bleskově doplníte potřebné vitamíny, ale také zaručeně zabavíte malé mlsouny. Je to zkrátka ideální zdravá svačinka, která navíc nezatíží žaludek, takže se nemusíte bát pocitu těžkosti. 

Ovesné a cereální tyčinky

Tyhle tyčinky by měly být součástí vaší „KPZ“, kterou se vždy vyplatí mít v batohu. Dokáží rychle zahnat hlad a doplnit chybějící energii. Ovšem vždy pozorně čtěte složení, za zdánlivě zdravou svačinkou se může skrývat sladkost plná cukru.

  • Radíme volit varianty s vločkami, ořechy a medem. Nebo si upečte vlastní, díky tomu budete mít kontrolu nad tím, jaké suroviny použijete.

Ořechy a oříšky

Díky nim dodáte tělu nejen zdravé tuky, ale také pořádnou porci enegie. Vždy ovšem vsaďte na ty nepražené a nesolené.

Saláty

I salát si s sebou můžete vzít na výlet! Dá se jednoduše zavřít do zavařovací sklenice nebo dobře těsnící krabičky, a pokud dáte dresink úplně dolů nebo menší sklenice zvlášť a promícháte až těsně před jídlem, vydrží vám salát krásně čerstvý a křehký.

  • Aby salát zasytil, můžete přidat například těstoviny, krutony nebo kuskus. 

Slané a sladké pečené dobroty

Zásoba pečených pochutin v krabičce potěší snad každého turistu. Navíc tak využijete přebytky z plechu nebo na vás naopak bude doma čekat nášup. Nehodí se moučníky s krémem.

  • Vsaďte spíš na suché a jednoduché muffiny, buchty, koláče či quiche.

Voda a hlavně ta voda

Na cestách nikdy nezapomínejte na dodržování pitného režimu. Nejlepší je čistá voda! Pokud zrovna nejste jejím fanouškem, ochuťte ji například mátou, citronem či pomerančem. Vhodnou volbou je i domácí ledový nebo obyčejný čaj. 

Zdroj: Apetit

Skryt pre seznam