Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Recepty na chlebíčky a sendviče

Chléb, bageta, rohlíky či housky bývají součástí každodenního jídelníčku mnoha lidí. Sendviče a chlebíčky představují oblíbené obložené nebo plněné pečivo – nejčastěji šunkou, salámy, sýry, saláty a pomazánkami doprovázené omáčkami a dresinky. Inspirujte se u nás, jak připravit nejlepší sendvič či obložit nejlahodnější chlebíček či jednohubku. Základem úspěchu je dobré, pečivo - tedy čerstvé a křupavé. Pak už je jedno, zda vyberete bílou bagetu, ciabattu s olivami nebo žitný chléb se semínky.

...

 

Sendviče slavné i neznámé 

Sendvič, coby dva chleby s plátkem masa, vznikl údajně z ryze praktického důvodu. Anglický šlechtic, hrabě ze Sandwiche, dostal v průběhu karetního turnaje hlad a zkrátka potřeboval nějaké jídlo „do ruky“. Máte-li i vy nabitý program a na plnohodnotné prostřené jídlo vám nezbývá čas, vsaďte na něj také. Příprava sendviče poskytuje prostor jak pro improvizaci, tak příležitost vyzkoušet osvědčenou kvalitu.

Chlebíčky české i světové, jednohubky a kanapky

Na chlebíčky máme u nás v Čechách patent. Vymyslel a začal je ve svém lahůdkářství už na začátku 20. století prodávat pan Jan Paukert. Jeho firma pak v Praze fungovala ještě donedávna.

Opečené topinky a zapečené toasty 

Nezapomněli jsme však ani na zapečené toasty a opečené topinky. Slavný francouzský opečený toast Croque madame s ementálem, vejcem a šunkou vás doslova ohromí. Hodí se třeba na víkendovou snídani.


Celý popis