Živáňská pečeně z krkovice

Živáňská pečeně z krkovice

Hodnocení receptu
Průměr: 3.5 (24)
Do 30 minut Snadné 8

Nutriční hodnoty (celý recept)

Energie 611 kcal
Bílkoviny 33 g
Cukr 70 g
Tuky 19 g
Vláknina 15 g
Uvedené kalorické hodnoty pokrmů jsou pouze orientační a vychází z průměrných hodnot jednotlivých surovin.

Špíz pro celý regiment!

Suroviny

krkovice 1 ks
celá (2–3 kg)
sůl
pepř
čerstvě mletý
klobása pikantní 3 ks
měkké paprikové
paprika červená 2 ks
paprika žlutá 2 ks
cibule 3 ks
větší kusy
brambory pečené
nebo chléb k podávání
Na marinádu
hořčice dijonská 4 PL
kečup 4 PL
česnek 5 stroužky

1 Krkovici rozkrájejte na plátky silné asi 2 cm, lehce je naklepejte klouby prstů (ne paličkou) a osolte i opepřete. Klobásy překrojte podélně napůl, cibuli nakrájejte na plátky, papriky zbavte semeníků a nakrájejte na čtvrtky.

Na dvě dlouhé jehly vzdálené asi 8 cm vedle sebe napichujte střídavě plátek masa, půlku klobásy, na jednu jehlu cibuli, na druhou papriku (v dalším kole to bude obráceně) a pak zase maso až do spotřebování přísad. Nedávejte přísady příliš těsně vedle sebe, aby žár při grilování mohl dobře pronikat dovnitř.

3 Smíchejte přísady na marinádu a celou živáňskou jí potřete a dobře do ní vmasírujte. Zabalte důkladně do alobalu a dejte nejméně na 1–1,5 hodiny na gril; po 20 minutách otáčejte. Upečenou živáňskou sejměte z grilu a nechte 15 minut v alobalu odpočinout. Pak alobal roztrhněte a špíz podávejte s pečenými bramborami nebo jen s chlebem.

Komentáře

Apetit magazín

  • Lidé a jídlo

Seznamte se se slavnými jablečnými koláči!

Podzimní přebytky jablek nemusí končit vždycky jenom ve štrúdlu. Ač je tento moučník ověřená a chutná klasika, zkuste pro jednou oslavit babí léto některým z vyhlášených světových jablečných koláčů. Slibujeme, že nebudete litovat. ...
Komerční sdělení
  • Koktejl

Užijte si ještě léto — hledáním vinných pokladů!

Je vám líto, že už prázdniny plné objevování cizích zemí skončily? Food bloger a sommeliér Jan Juřica věří, vás prostřednictvím výběru těch nejzajímavějších vín z kolekce Found od M&S, ještě do příjemné letní nálady hravě vrátí. Anebo...

Obchod Apetit