Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Seriál o mase: hovězí líčka

Seriál o mase: hovězí líčka

Celá desetiletí na pultech v řeznictví chyběla, až v posledních letech jim nejlepší šéfkuchaři vrátili zaslouženou slávu. Hovězí líčka dušená na pivě či víně totiž nemají konkurenci!
20. 2. 2013 | Autor: redakce Apetitu

Líčko, jak název napovídá, pochází z tváře skotu. Je to krásný kus hovězího masa, který – jak říká šéfkuchař Václav Frič – si řezníci berou domů (a zákazníkům nenechají nic). Jde o část žvýkacích svalů, která je plná zdraví prospěšného kolagenu, proto je maso z líček tak šťavnaté, ačkoli téměř neobsahuje tuk.

Proč je máte chtít?


Pro cenu. Líčka se prodávají od 180 Kč/kg, v biokvalitě za ně zaplatíte zhruba o 40–60 Kč více. Když si z nich pak doma připravíte jednu z nejoblíbenějších položek menu drahých restaurací, jako jsou líčka na víně, přesvědčíte se, že se koupě hovězích líček opravdu vyplatí.

Pro chuť.
Libové maso z líček je ještě jemnější než hovězí kližka, má výraznou chuť a je šťavnaté. Neexistuje lepší maso na dušení! Připravíte z něj královskou pochoutku. Hovězí líčka jsou skvělá na guláš, dušená na bílém víně, s olivami ve španělské úpravě, po myslivecku či s těstovinami.

Vše o hovězích líčkách najdete v březnovém Apetitu.
REKLAMA

Přidat komentář