0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

5 snadných způsobů, jak častěji jíst ořechy a semínka

vlašské ořechy
ZDROJ: depositphotos
sdílet:

Jsou zdravé, zlepšují práci mozku a navíc jsou zdrojem cenných látek. Skvěle dochutí váš oběd i dezerty.

Tak maličká, a přitom doslova nabitá zdravím. Abyste co nejlépe využili jejich potenciál, máme pro vás pár užitečných nápadů. Semínka a ořechy před jídlem namáčejte ve vodě, výrazně tak zlepšíte jejich stravitelnost. Stačí třicet minut, ale klidně je nechte namočené i přes noc. Nejenže si s nimi lépe poradí žaludek, ale vaše tělo si z nich vezme i víc cenných látek. Tekutina v nich také aktivuje enzymy, které jsou doslova esencí zdraví a mládí. Co s nimi potom? Tady jsou naše nejoblíbenější varianty.

S polévkou

Posypte ořechy a semínky polévku na talíři. Nejlepší jsou se semínky krémové zeleninové polévky. Dýňovou posypte dýňovými, mrkvovou slunečnicí a hráškový krém třeba nasekanými lískovými oříšky.

V salátu

Semínka a nasekané ořechy nasucho opečte na pánvi (buďte pozorní, ať je nespálíte). Krátce před tím, než je stáhnete ze zdroje tepla, je můžete posypat svým oblíbeným kořením. Náš favorit je skořice a různé pálivé asijské směsi. Semínky a ořechy pak dochuťte čerstvý salát. Skořicová slunečnicová semínka s mrkvovým salátem, to je lahůdka.

V jogurtu a snídaňové kaši

Ořechy a semínka k snídani vám dodají pořádnou porci energie na celé dopoledne. Zapojte fantazii a zkuste každý den jinou kombinaci. 

V moučníku

Ořechy dodají jakékoli buchtě křupavost, a navíc jsou zdravé. Přihoďte je do obyčejné lité buchty nebo muffinů, ozdobte jimi dort nebo je nasekejte do bábovky. Takhle chutná podzim. 

V koktejlu

Do cosmopolitanu ořechy radši nepřidávejte, zato ve snídaňové variantě hutného smoothie zafungují skvěle. Ořechy i vločky namočte večer, ráno jen dolijte tekutinu, přidejte ovoce, rozmixujte dohladka a snídejte.

Související články

Autor: jana.koprivova

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
384 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč