Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Provoňte kuchyni lineckým

linecké cuktoví
ZDROJ: Pixabay.com
sdílet:

Pusťte se o víkendu do máslového a ořechového cukroví, které si potrpí na líný odpočinek v krabici.

 

Přichází čas cukroví, které se potřebuje rozležet. Pečte linecké cukroví, vanilkové rohlíčky, pracny i pařížské ořechy, které báječně provoní celý byt. Pokud vám při přípravě těsta zbudou bílky, zamrazte je nebo jen uchovejte v dobře uzavřené nádobě v lednici – využijete je následující víkend na pusinky, kokosky a další sněhové cukroví.

Linecké cukroví

Pro většinu českých domácností by Vánoce nebyly Vánocemi bez pečení lineckého cukroví.  Sušenky plňte výraznou kyselejší marmeládou bez peciček a kousků ovoce.

  • Tradičně do lineckého patří rybízová, chybu ale neuděláte ani s malinovou, meruňkovou, višňovou nebo šípkovou zavařeninou.
  • Na rozdíl od krémového cukroví, které si na náplň ještě počká, můžete linecké promazávat hned po zchladnutí.
  • Z lineckého těsta můžete také napéct košíčky a ty později zdobit například ovocem s želatinou nebo máslovou či griliášovou náplní či různými krémy.

Vanilkové rohlíčky

Vyzkoušejte vanilkové rohlíčky s mandlemi nebo lískovými oříšky – ty předem nasucho opražte a oloupejte. Při obalování dejte přednost pravé vanilce. Domácí vanilkový cukr připravíte opravdu snadno. Stačí vložit vanilkový lusk do dózy s cukrem a počkat několik dní, až se cukr krásně ovoní.

Pracny

Spolu s předchozími dvěma druhy cukroví patří k vánoční klasice. Vytáhněte ze skříně formičky a vyzkoušejte letos medové pracny s kokosem. Nebo dáte přednost tradiční variantě s ořechy? Oboje cukroví je tak křehké, že se vám bude jen rozplývat na jazyku.

Kakaové ořechy

Hříšně dobré cukroví spojujte krémem nejdříve týden před Štědrým dnem. V našem receptu najdete vanilkový krém, skvělé jsou ořechy i s čokoládovým nebo máslovým rumovým krémem. Můžete je také pokapat čokoládovou polevou.

Související články

Autor: Apetit

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
339 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč