Pečeme cukroví s dětmi

sdílet:
Zapojte do pečení vánočního cukroví i ty nejmenší pomocníky a ukažte svým dětem tento kouzelný vánoční zvyk. V našich dnešních tipech najdete spoustu činností spojených s pečením cukroví, které děti obvykle baví a zároveň jsou pro ně snadno zvládnutelné. Provoňte si dům Vánocemi a užijte si spoustu legrace při tvoření.

Děti jsou profesionální ochutnávači, vše chtějí vyzkoušet, ovšem ne všechno ladí jejich chutím. Zapojte je do přípravy těsta, povídejte jim o tom, proč je důležité nechat těsto odležet v lednici a co z něj následně budete společně tvořit. Bez ochutnávky syrového těsta se určitě neobejdete, ale věřte, že celý postup od začátku až k finálnímu cukroví je pro děti smysluplná a kreativní činnost, při které si užijete společně spoustu zábavy. Všem maminkách držíme palce, aby se co nejsnáze přenesly přes nepořádek vzniklý při pečení a užily si i přes těch několik drobečků po zemi příjemné chvíle strávené se svými dětmi.

3 tipy, které vám urychlí a usnadní pečení vánočního cukroví

Více

Oblíbená disciplína: perníčky

Děti milují perníčky. Už od ochutnávání těsta děti vědí, že toto bude ta správná dobrota. Vyberte si z našich receptů na perníčky svého favorita a připravte je s dětmi od A do Z. Děti, které už se vyznají v číslech, mohou pomoci s odvažováním surovin a hnětením těsta. Perníčkové těsto se zpravidla nechává přes noc odležet v lednici, aby se ingredience spojily dohromady a zároveň aby těsto mělo tu správnou konzistenci. U dětí všech věkových kategorií pak zaručeně oslavíte úspěch s válením těsta a vykrajováním perníčků. Děti budou nadšené, když uvidí, jak se jim pod rukama mění těsto v krásné tvary perníčků. Když následně přijde na řadu zdobení, děti se ponoří hluboko do své fantazie a rázem tvoří jeden unikátní zdobený perníček za druhým. Vezměte na pomoct dekorativní tuby s hotovou náplní, vytvořte sníh z bílků a použijte zdobící sáčky nebo sníh připravte do mističek a nechte děti čarovat štětcem. Před zaschnutím mohou děti perníčky posypat různými jedlými dekoracemi.  

Náš tip: Nechte dětem kousek těsta, ať z něj vytvoří cokoli je napadne. Mohou použít vykrajovátka nebo jen vlastní ruce, válet z těsta ruličky, tvořit kuličky, zkrátka ať nechají svou fantazii plynout a přenesou jí skrz obyčejné těsto do světa vlastní tvořivosti. Hotový výtvor upečte společně s vykrojenými perníčky a dopřejte dětem okamžitou ochutnávku. Jejich očíčka budou zářit více než vánoční světýlka.

Vykrajujeme a lepíme linecké cukroví

Vykrajování jde dětem snadno, hravě si poradí i s vnitřním obrázkem u lineckých koleček. Džem na slepování nemusí být vždy podle receptu, zeptejte se dětí, jaká marmeláda by byla podle nich v těchto lahodných sušenkách nejlepší. Nemusíte se vždy držet zažité tradice a použít můžete třeba i jahodový džem se sirupem z agáve nebo džem z třešní a ostružin. Správný postup slepování koleček dohromady dětem názorně ukažte a pak už stačí jen doufat, že se ve své křehkosti nebudou kolečka lámat pod rukama a většina jich skončí slepených a připravených, ne rozlámaných a rovnou snědených. I tak ale stačí jen trocha zručnosti a určitě bychom takovou činnost svěřili i menším dětem.

Pracny - vší silou do formiček    

Pracny patří díky své chuťové podobnosti se sušenkami k dětmi oblíbenému cukroví. Jako s každým cukrovím je s nimi značná dávka práce, se kterou nám děti snadno pomohou. Vymazání formiček máslem zvládnou hravě a s úsměvem. Nebojí se ani tvoření kuliček a vtlačení těsta do formiček. Opět se nebojte předvést správný postup a následně dopřát dětem vlastní iniciativu v procesu přípravy těsta a jeho vtlačení do forem.

Vaříme s dětmi

Více

Každé dítě je jiné a je mu bližší jiná činnost spojená s pečením vánočního cukroví. Nebojte se říct dětem o pomoc a podporujte je v jejich kreativitě a vlastním světě tvoření. Vánoce patří dětem a rodině, dopřejte si společné chvíle i za cenu nepořádku. Věřte, že to za to stojí. Podělte se s námi v komentářích, jak se vám společné pečení s dětmi líbilo. 

Obchod Apetit