0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Oslava léta: Zmrzlinový pohár

pohar ostruziny
ZDROJ: Silvia Rita/Pixabay
sdílet:

Nechte se unést sladkou vzpomínkou na pohár s kopečkovou zmrzlinou hojně obdařenou porcí sladké šlehačky s cukrovým posypem. A připravte si s námi zmrzlinový pohár podle nejnovějších trendů.

Retro verzi poháru jsme povýšili do nebeských sfér, kde prim na chuťovou notu hraje lahodná zmrzlina ve spojení s dalšími surovinami, které podtrhují vzájemné souznění chutí. 

Výběr zmrzliny na prvním místě

Zmrzlina tvoří základ poháru, pro výslednou chuť jsou její kvalita a provedení nesmírně důležité. Dlouhodobě nejoblíbenější kupovanou zmrzlinou v Česku je vanilková. Další na žebříčku popularity stojí čokoládová a jahodová. Češi však ve svých preferencích tradičních příchutí nejsou výjimeční, podobně je na tom obliba příchutí i v celosvětovém měřítku. Důležitá však není jen příchuť, ale i kvalita.

Vanilková zmrzlina je univerzální, hodí se k jakýmkoli dalším surovinám, žádnou chuť nepokazí. Použít však do poháru můžete jakoukoli oblíbenou zmrzlinu nebo jejich kombinace. Budete-li se chtít blýsknout pohárem, který vyrobíte úplně sami od A do Z, pusťte se i do domácí zmrzliny. 

Zmrzlina a co dál?

 • Ovoce: Použít můžete čerstvé, kandované, kompotované, mražené nebo sušené mrazem, případně si předem připravit ovocný rozvar, který vytvoří lahodnou omáčku a zmrzlinu obalí ovocnou chutí. 
 • Šlehačka: Toužíte-li po hedvábně jemné a dokonale vyšlehané šlehačce, nezapomeňte ji nejdřív pořádně vychladit. Podívejte se na naše tipy, jak na šlehačku.  
 • Ořechy: Neodolatelná křupavá složka skvěle lahodící k jakékoli smetanové zmrzlině. Použít můžete například drcené pistácie, nesolené arašídy, pekanové a vlašské ořechy nebo třeba kešú oříšky. Zmrzlinu povýšíte do gastronomického nebe pár lžičkami sladké oříškové směsi
 • Poleva: Často se používá tzv. topping neboli hotová poleva, kterou můžete zakoupit v síti supermarketů. K dostání je v několika příchutích, lepší si však připravíte doma. Potřebovat budete máslo, třtinový cukr, zlatý sirup, smetanu ke šlehání a brandy. Podrobný recept na přípravu toppingu najdete v našem receptu.

 • Posyp: Na přípravu tradičního poháru se hodí i cukrářský posyp. Zmrzlinový pohár se bez něj jistě obejde, ale zejména děti mají tuto barevnou cukrářskou směs rády. Vybírat můžete z různých barev a chutí.  
 • Něco navíc: Nejen děti ocení osvěžující chuť zmrzliny v kombinaci s nadýchaným křupavým popcornem. Připravte si domácí karamelový popcorn a hojně jím zmrzlinu posypte. Zbylý popcorn se bude skvěle hodit na večerní mlsání u televize.

Tady se každý může kreativně vyřádit a vyladit zmrzlinový pohár k dokonalosti tím, co k němu přidáte. Nebojte se do tvoření zapojit také děti, které sestavování vlastního poháru bude bavit a zároveň rozvíjet jejich fantazii. 

Osvědčené chutě

Přestože zmrzlinový pohár nesvazují žádná pravidla co se surovin týká, máme pro vás osvědčené kombinace. 

 • Vanilková zmrzlina + čokoládová poleva + oříšky
 • Vanilková zmrzlina + čokoládová poleva + banán
 • Čokoládová zmrzlina + kandované třešně/višně + pár kapek ovocného likéru
 • Karamelová zmrzlina + opražené arašídy + poleva ze slaného karamelu
 • Vanilková zmrzlina + malinový rozvar

Čerstvou šlehačku dávkujte podle vlastní chuti. 

Zmrzlinovým pohárům ale sluší i ovocné zmrzliny. Pro inspiraci najeďte níž, v odkazu na vás čeká 13 různých zmrzlinových pohárů. U každého receptu nechybí návod krok za krokem, proto neváhejte a osvěžte sebe a své blízké pořádnou porcí lahodného zmrzlinového poháru. 

Sundae: Americká klasika

První zmrzlinový pohár byl dle dostupných informací sestaven a servírován v Americe koncem 19. století a nesl název sundae. Šlo o dezert ze zmrzliny, ovoce a šlehačky. Mezi klasiku amerických pohárů, které se rozšířily po celém světě, dnes patří například banana split.

Autor: Šárka Měřičková

Apetit magazín

Co se stane s vaším tělem, když budete jíst každý den chleba?
 • Zdraví a výživa

Co se stane s vaším tělem, když budete jíst každý den chleba?

Chléb v nejrůznějších podobách provází lidský jídelníček od pradávna. Protože ho lze snadno a levně připravit, navíc je jeho použití všestranné a univerzální, stal se základní potravinou a důležitým pokrmem mnoha lidí po celém světě. S...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
549 Kč
357 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč