0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

20x skvělá domácí zmrzlina

20x skvělá domácí zmrzlina
ZDROJ: Nadine Primeau/Unsplash

Ideální letní osvěžení do veder? Rozhodně zmrzlina! Připravte si svoji oblíbenou v pohodlí domova. Zamrazte si celou vaničku a kupte si kornoutky nebo si udělejte zmrzlinový pohár. Mlsejte ji s palačinkami nebo waflemi. Tuhle doma vyrobenou letní sladkost ocení nejen děti, ale i dospělí. 

Pokud se chcete naučit tu nejlepší zmrzlinu, přečtěte si, jak vyrábí zmrzlinu redaktorka Apetitu a autorka kuchařky Zmrzliny Kateřina Kočičková. Zmrzlina totiž není jen jedna, vytovřit můžete granitu, nanuky, nice cream, sorbet či smetanovou zmrzlinu. A to všechno se strojem i bez!

Zmrzlina je dobrá samotná, ale když je na ní ještě poleva, padáme do kolen. Mezi oblíbené polevy patří karamelová, čokoládová a jahodová. Zapomeňte na kupované polevy v plastových lahvičkách, které mohou chutnat všelijak, a připravte si vlastní.

  • Chtěli byste připravit lahodný dezert se zmrzlinou? Vyzkoušet můžete zmrzlinový sendvič, zmrzlinový dort i troll krem. Vyberte si jeden z mnoha receptů, které máme v naší nabídce. Prostý kopeček domácí vanilkové zmrzliny skvěle doprovodí čokoládový fondán nebo teplý jablečný štrůdl.
  • I nanuků máme na výběr celou řadu. Tvořítka seženete běžně v domácích potřebách, pak už se jen můžete pustit se do výroby. Vyzkoušejte celou řadu příchutí, které jsou omezené pouze tím, co máte rádi nebo co je zrovna k dispozici ze zahrady.
  • Eskymo, míša, ledňáček, mražená rybízová dřeň alias táboráček… retro zmrzliny, které jsme milovali. Některé z nich přežili do současnoti, jiné už jsou pouhou vzpomínkou. Zavzpomínejte si s námi!