Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

9 receptů na ozdobené perníčky – ideální zákusek pro vánoční návštěvu

9 receptů na ozdobené perníčky – ideální zákusek pro vánoční návštěvu
ZDROJ: Laura James/Pexels

Perníčky k Vánocům neodmyslitelně patří a existuje celá řada dezertů, které díky perníčkovým ozdobám poslouží jako lahodný zákusek pro sváteční hosty. Prozkoumejte náš výběr těch zaručeně nejlepších!

Jak zařídit, aby byly perníčky měkké hned po upečení?

 • Do těsta nedávejte více medu, než je uvedeno v receptu.
 • Dbejte na to, abyste perníčky vytáhli včas z trouby (můžete i o minutku dříve, než myslíte).
 • Skladujte je v uzavřené nádobě, jinak se ve vytápěných prostorách snadno vysuší.
 • Pokud vložíte do nádoby s perníčky kousek jablka, perníčky z něj absorbují vlhkost a změknou.

Norimberské perníčky z žitné mouky podle prvorepublikového receptu

Tyto krásně voňavé perníčky inspirované receptem M. J. Sandtnerové určitě vyzkoušejte také. Ačkoliv kromě mandlí neobsahují žádný tuk, jsou měkké nejen hned po upečení, ale i o měsíc později.

 • V původním receptu Sandtnerová používá jako kypřící prostředek cukrářské droždí neboli amonium, ale klasická jedlá soda vám poslouží stejně dobře.

S bílkovou polevou vytvoříte z perníčků malá umělecká díla

Perníčky bez krásných ornamentů z bílkové polevy jsou jako vánoční stromeček bez ozdob, nemyslíte? 

 • Aby byla poleva dokonale kompaktní a neucpávala vám zdobící sáček, doporučujeme použít extra jemný moučkový cukr. Pokud ho neseženete, prosejte cukr přes jemné sítko.
 • Z bílkové polevy snadno vytvoříte dva druhy konzistence polev –⁠ hustší pro základní linky a puntíky a řidší glazuru pro potahování celého povrchu perníčků. Tu získáte tak, že zředíte hustší polevu citronovou šťávou.
 • K obarvení cukrové polevy se hodí potravinářské gelové barvy. Dejte ale pozor, barví opravdu hodně, takže vám bude stačit opravdu malé množství.
 • Co když se v polevě na perníčku udělají bublinky? Ještě než poleva zaschne, bublinky propíchněte jehlou.

Působivá kombinace bílé a hnědé polevy

Bílkovou polevu můžete nakombinovat s polevou čokoládovou. Tmavá a světlá barva spolu krásně kontrastují a pomocí špejle vytvoří efektní zdobení i úplný začátečník.

Veselé perníčky poslouží i jako malý dárek

Perníčky ale nemusíte zdobit jen bílkovou polevou. Zvláště děti si užijí zdobení perníkových stromečků barevným fondánem, lentilkami, barevnou cukrovou rýží a dalším zdobením na dorty, poháry nebo jiné zákusky.

 • TIP! Tyto perníkové stromečky zabalené do celofánových sáčků a ozdobené mašličkou můžete rozdávat jako milou pozornost členům rodiny, přátelům nebo kolegům v práci.

Zakončete slavnostní hostinu luxusním dezertem

Trifle je druh vrstveného dezertu, který pochází z britské kuchyně. Obsahuje vrstvy různých ingrediencí (nejčastěji piškotové těsto či piškoty, ovoce, želé, krémy, šlehačku atd.), které se skládají do skleněné mísy a vytváří nádherné efekty.

 • Díky své variabilitě se trifle dokáže přizpůsobit všem ročním obdobím. Na Vánoce do něj přidejte perník, karamelový krém, hrušeky a šlehačku. Této kombinaci nikdo neodolá!

Cupcaky s perníčky potěší všechny smysly

Pokud už máte perníčky hotové a chcete si připravit nějaký dezert, který by vám zpříjemnil chvíle při sledování pohádek, zkuste cupcakes. Jejich příprava i samotné pečení vám nezabere více než hodinku. A kromě chuti všichni ocení i jejich roztomilý design.

Bleskový zmrzlinový pohár s perníčky 

Budou vám stačit dobře uleželé (měkké) perníčky, vanilková zmrzlina a ingredience na švestkovou omáčku, tedy sušené švestky, povidla, koření a červené víno. Pak už je příprava poháru otázkou několika minut.

Skryt pre seznam

Související články

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč