0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

3 nápady, jak si usnadnit jarní detox

3 nápady, jak si usnadnit jarní detox
sdílet:
Je čas na malé jarní dobrodružství. Co vám pomůže překonat chutě a každodenní návyky, když potřebujete restartovat své tělo?

Nenabízíme vám návod na detox krok za krokem. Máme pro vás pomůcky, které vám mohou pomoci nastartovat na jaře tělo a přinést zdravější návyky do všedního dne. Všechny jsou jen dočasné, mají podpořit váš záměr restartovat tělo, odstranit z těla toxiny a zbavit se i pár nadbytečných kil. Můžete je pojmout jako malé dobrodružství a vyzkoušet něco nového. Kdy jindy než teď?

1 Zavřete výdejové okénko

Kouzlo pro relativně snadný detox organismu se jmenuje přerušovaný půst. Jednoduchý princip se dá snadno aplikovat v kterýkoliv den, nezavaří vám hlavu složitými výčty toho, co můžete jíst a co ne, a především funguje. Jednoduše v určitý čas přestanete jíst, dáte zámek na ledničku a znovu ji otevřete až po šestnácti hodinách. Po nich následuje osm hodin, kdy byste si měli dopřát sytivé a na živiny bohaté jídlo. Přerušovaný půst pomáhá spálit tuky, které se vás urputně drží, a také řeší neustále uždibování jídla, když vás honí mlsná. V daný čas jednoduše jíst nemůžete.

2 Staňte se na chvíli veganem

Přijměte výzvu a staňte se na týden, dva či celý měsíc veganem. Třicet dnů bez masa, vajec, mléka a dalších živočišných produktů nemusí být snadných, naučí vás ale hledat nové cesty, jak si připravit jídlo, které uspokojí vaše chuťové buňky i potřeby těla. S hledáním nových veganských receptů a používáním nečekaných přísad rozvinete svou kreativitu. Možná si některé ze svých výtvorů zamilujete natolik, že i přes svůj návrat k živočišným ingrediencím, budete mít chuť čas od času ozvláštnit jídelníček nově objevenými veganskými jídly nebo surovinami. Domácí ořechové mléko, luštěninové burgery či veganské dezerty se neztratí na žádném stole.

3 Dejte sbohem alkoholu

Suchý únor pomalu končí. Pokud jste ještě nevyzkoušeli měsíc bez alkoholu, možná ten správný čas přichází právě teď. Alkohol, především ve formě destilátů, odvodňuje, nedělá dobře trávicímu ústrojí a vede k hypoglykemii. Našemu tělu zkrátka dává pořádně zabrat, proto určitě ocení, když mu dáte chvíli odpočinek. Vyzkoušet si pár týdnů s naprosto čistou hlavou může být velmi poučné. Měsíc bez alkoholu vám pomůže uvědomit si, jak jste na tom se závislostí, kdy po alkoholu saháte nejčastěji a co pro vás přesně znamená.

Určitě také objevíte spoustu nealkoholických koktejlů, které vás chuťově pobaví stejně jako alkoholické. Velmi nakopávající a osvěžující je například kombinace organického jablečného octa, citronové nebo limetové šťávy, javorového sirupu a zázvoru. Pro koktejlový efekt si tento nápoj vychutnejte chlazený s drceným ledem a ozdobený proužkem citronové kůry.

Čas lehkých jídel je tady. Inspirujte se některými z následujících článků.

Související články

Apetit magazín

5 večeří, které vás nepošlou hned do postele
  • Jak na to

5 večeří, které vás nepošlou hned do postele

Po vánočním hodování míváme chuť na lehčí ale výživná jídla, v nichž nechybí dávka bílkovin. Ať už si dáte Asií inspirovanou polévku, dýňovou frittatu nebo krůtí karbanátky, po všem se budete cítit sytě, přitom lehce a fit! ...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč