Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo
Dančí guláš s houbami a bramborové křapáče
AD
Dančí guláš s houbami
ZDROJ: Filip Trefil
sdílet:

Dančí guláš s houbami a bramborové křapáče

3.2/5 Počet hodnocení: 13
Více než hodinu Snadné

Nutriční hodnoty (celý recept)

Energie 2180 kcal
Bílkoviny 54 g
Sacharidy 148 g
Tuky 147 g
Vláknina 8 g
Uvedené kalorické hodnoty pokrmů jsou pouze orientační a vychází z průměrných hodnot jednotlivých surovin.

Jak určitě dobře víte, k vytvoření skvělého jídla jsou zásadní dvě věci – kvalita a čerstvost použitých surovin. Pro zkušené šéfkuchaře Jaroslava a Pavla Sapíka není výběr potravin jen rutinní záležitostí. Jejich doporučení je jednoduché: nakupujte potraviny od místních výrobců s prestižními oceněními a zvěřinu si pořiďte od nejbližšího myslivce, který ví, co dělá.

Žít v souladu s přírodou

S přibývajícím množstvím zahraničních potravin, které musí překonat dlouhou cestu na naše talíře, se zvyšuje i zátěž pro životní prostředí. Proto není jen chutným, ale i ekologickým krokem preferovat místní produkty. Podporujeme tím zemědělce, kteří se starají o půdu, krajinu a hospodářská zvířata s maximálním ohledem na přírodu. Žít s ní v souladu totiž není tak náročné, stačí malé změny. Začít můžete tím, že budete při nákupu sledovat označení Bio, Klasa nebo Regionální potravina. Výběrem takových potravin přispíváte ke zlepšení stavu naší planety.

Skryt pre seznam
Skryt pre seznam

Pro zvěřinu přímo k myslivci

Patříte mezi milovníky zvěřiny? Českomoravská myslivecká jednota před několika lety spustila webovou stránku pro prodej zvěřiny přímo od myslivců, kterou najdete na www.prozverinu.cz. A právě na podzim, kdy je lovecká sezóna v plném proudu, se nabídka zvěřiny od myslivců rozšiřuje a je tak velmi pestrá. To nejlepší na tom všem? Ceny jsou více než přijatelné.

Skryt pre seznam

Populární volba

Nejběžnější zvěřinou, kterou lze sehnat, je zvěřina prasete divokého, známá též jako černá zvěřina. Jde o nejen chutnou, ale také dostupnou alternativu. Pokud máte chuť na něco jemnějšího, můžete si dopřát zvěřinu srnčí. A co zvěřina daňčí? Ta je na rozdíl od jelení zvěřiny křehčí a má bohatší aroma. Lze ji využít na mnoho různých způsobů, například pro výrobu fantastického guláše.

Skryt pre seznam

Jemnost a křehkost

Jelení zvěřina se pyšní nízkým obsahem tuku a vysokým podílem esenciálních mastných kyselin. Chutná a zdravá volba. Pokud hledáte něco ještě jemnějšího než maso jelena evropského, můžete zkusit jeleny sika, z kterého myslivci připravují tatarák nebo třeba svíčkovou. A co taková zvěřina mufloní? Ta je podobná jehněčímu masu a patří také mezi velmi oblíbené druhy zvěřiny.

Skryt pre seznam
tatarák
ZDROJ: Filip Trefil
Skryt pre seznam

Méně tuku, ale skvělá chuť

Z drobné zvěře můžete sáhnout po zvěřině zaječí, která je známá svou chutností a cení se pro svoji kvalitu. Bažant patří též mezi vyhledávané delikatesy, ale je třeba si dát pozor na sušší povahu masa. Totéž platí i pro zvěřinu kachní, která pochází z divokých kachen a je mnohem méně tučná než ta domácí.

Skryt pre seznam

Suroviny

dančí plec
sádlo 100 g
Milovické škvařené sádlo
střední
česnek 5 stroužek
vývar 3 dcl
houby 50 g
sůl
pepř
Havlíčkova klobása se švestkou z Třebíče
větší
mouka pšeničná hrubá 1 PL
Kojetínská hrubá
česnek 2 stroužek
vejce 1 ks
Podestýlková vejce ZEPHYR z farmy Poustka

Postup

1

Do cibulkového základu přidáme kmín, utřený česnek, sůl, pepř, papriku a protlak, vložíme na kostky nakrájené dančí maso, přidáme masový vývar a dusíme do měkka.

2

Guláš můžeme lehce zahustit jíškou.

3

Nakonec přidáme majoránku a na sádle orestované na plátky nakrájené houby. Pro zpestření chuti vložíme opečený špalíček klobásy, který vložíme na hotový guláš

4

Jako přílohu přidáváme křapáče.

5

Křapáče: Do nastrouhaných syrových brambor přidáme trochu utřeného česneku, sůl, majoránku, vejce a hrubou mouku. Na rozpáleném oleji smažíme dozlatova.

Loga kvality
ZDROJ: Českomoravská myslivecká jednota

Apetit magazín

AD
Wolt Awards 2024: Poznejte zákazníky nejlépe hodnocené restaurace
  • Tipy a triky

Wolt Awards 2024: Poznejte zákazníky nejlépe hodnocené restaurace

Zákaznické hodnocení slouží každoročně jako základ pro sestavení žebříčku nejlepších restaurací a udělení cen Wolt Awards. Pouze chuťové buňky těch, k nimž vyrážejí dnes a denně modří kurýři, tak ukazují cestu k místům, kde na vás...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč