Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Recepty na zvěřinu

Máte ve svém jídelníčku místo pro zvěřinu? Pokud ne, možná je čas tento fakt přehodnotit. Maso zvířat ulovených ve volné přírodě má totiž spoustu výživových benefitů. Jelení, srnčí, dančí či kančí maso pochází ze zvířat z pastvy, proto má jiné, příznivější složení tuků. Je bohaté na draslík, železo a fosfor a obvykle velmi dobře stravitelné. Má svou specifickou chuť a vůni. 

...

  
Zvěřině sluší divoké koření (bobkový list, nové koření), česnek, rozmarýn a jalovec. S červeným vínem, kořenovou zeleninou, ale i ovocem, jako jsou švestky, brusinky nebo meruňky, vykouzlíte báječné sladko-kyselé omáčky. Sezóna zvěřiny je pak zejména na podzim. Skvěle se proto kombinuje s dýňovým či bramborovým pyré jako přílohou. Zvěřina se skvěle hodí k přípravě paštiky, guláše nebo ragú.

Jelení, srnčí a daňčí v luxusní úpravě 

Jelen, srnec či daněk jsou vznešená vysoká a podle toho se s nimi často zachází také v kuchyni. Maso vysoké zvěře si tak obvykle dopřáváme při jedinečných příležitostech ve slavnostních úpravách.

Kančí se šípkovou nebo se zelím? 

Tradiční otázku ohledně úpravy kančího masa zná asi každý. Jedná se totiž o zlidovělou scénu z filmu Slavnosti sněženek, kde se dvě znepřátelené skupiny hádají o tom, zda jim hostinský má připravit uloveného kance se zelím, nebo se šípkovou omáčkou.

Královské maso z pernaté zvěře 

Mezi pernatou zvěř se řadí bažant, koroptev, perlička, křepelka, ale i divoké husy a kachny aj.


Celý popis