Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo
4/5 Počet hodnocení: 8
Více než hodinu Snadné Pro 4 osoby

Nutriční hodnoty (celý recept)

Energie 1007 kcal
Bílkoviny 5 g
Sacharidy 214 g
Tuky 0 g
Vláknina 31 g
Uvedené kalorické hodnoty pokrmů jsou pouze orientační a vychází z průměrných hodnot jednotlivých surovin.

Když jsme fotili tuhle voňavou parádu, chtěl fotograf Marek s food stylistkou Milkou udělat ještě jednu variantu. Jenže sorbet zmizel z redakčního mrazáku dřív, než si stihli připravit jiné nádobíčko... Geniální zmrzlina od Tří kopečků je prostě tááák dobrá!

Suroviny

maliny 500 g
limetová šťáva
z jedné limety
máta 1 svazek
cca 20 g
hnědý cukr 150 g
třtinový
kvalitní

Postup

1

Nejdříve vyrobte cukrový sirup: zahřejte 150ml vody, nasypte do ní cukr, nechte ho rozpustit, přidejte mátu, přiklopte poklicí a nechte aspoň hodinu (ale klidně i přes noc) v lednici.

2

Mátu vyjměte a co nejvíc ji vymačkejte, aby ze sebe vydala všechnu chuť. Maliny rozmixujte, a pokud vám vadí zrníčka, propasírujte.

3

Maliny smíchejte s cukrovým sirupem, limetou a rumem. Vychlaďte a směs přesuňte do zmrzlinovače.

NĚCO NAVÍC


Meruňkový šerbet s kardamomem

Při výrobě šerbetu se místo smetany používá mléko. Oproti klasické zmrzlině je lehčí a méně tučný.

450 g meruněk 250 ml cukrového sirupu (svařte 250 ml vody a 250 g cukru) celý zelený kardamom nebo 2 tobolky + případně špetka mletého 250 ml plnotučného mléka

Meruňky omyjte, rozpulte, zbavte pecek a vložte do hrnce s cukrovým sirupem. Kardamom lehce zmáčkněte nožem, aby se uvolnilo jeho aroma, ale zrníčka se nedostala ven, a přihoďte ho k meruňkám.

4

Povařte cca 10 minut, dokud meruňky nezměknou. Důkladně vychlaďte, vyndejte kardamom, rozmixujte. Pokud máte dřevnaté meruňky nebo vám vadí i sem tam slupička, propasírujte hmotu přes sítko. Přidejte mléko, případně ještě mletý kardamom a vlijte do zmrzlinovače.

Zmrzlina se slaným karamelem

„Sladké a pálivé dohromady akceptuje hodně lidí, ale jakmile dojde na slané a sladké, většina lidí je považuje za něco jako nespojitelného kočkopsa,“ píšou na svém blogu Tři kopečky. Dodávají ale, že slaný karamel je přímo určený k obracení nevěřících Tomášů na sladkoslanou víru. Pokud byste zjistili, že patříte mezi zanedbatelné procento, které slanosladko nesnesou, jednoduše vynechte sůl. Karamelová zmrzlina je dobrá sama o sobě, i když právě sůl dobře vyváží větší sladkost této příchutě.

500 ml smetany ke šlehání, pokojové teploty 180 g krupicového cukru 300 ml plnotučného mléka 1–1,5 lžičky co nejkvalitnější soli, nejlépe fleur de sel 5 žloutků

Do pánve se silným dnem pomalu nasypte 2 lžíce cukru. Neopouštějte stanoviště, nejdřív se asi budete nudit, ale po 2 minutách se cukr začne rozpouštět a hnědnout při krajích. V tu chvíli přidejte cukr a jemně občas promíchejte; čím jemněji, tím lépe (já dělám takové minikroužky).

5

Když je cukr rozpuštěný, už jen počkejte, až zezlátne. Pak opatrně vlijte smetanu a vmíchejte ji. Zahřívejte, až se případné kousky karamelu úplně rozpustí. Přidejte mléko, prohřejte a přisypte sůl.

6

Pak opatrně karamelovou směs přilijte do žloutků rozmíchaných vedle v misce. Když se hmoty spojí, vraťte do hrnce a vařte do zhoustnutí (za prstem na stěrce by měla být cestička). Přelijte přes cedník (ten zachytí případné sražené zbytky bílků nebo žloutků) do nové nádoby, dejte vychladit a pak vlijte do zmrzlinovače.

Tento recept najdete v magazínu Apetit 2013/6 spolu s mnoha dalšími recepty

Autor: redakce Apetitu

Apetit 2013/6

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč