0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

7 jídel, která si raději na rande nedávejte, pokud se chcete vyhnout katastrofě

Zamilovaný pár na rande
ZDROJ: Andrea Piacquadio, Pexels
sdílet:

Cibulový odér, mastné ruce nebo břicho plné bublinek? Berte náš seznam potenciálních katastrof s nadsázkou. Třeba na svém prvním rande budete s někým, koho okouzlíte i s pusou plnou česneku. Pokud ale nechcete riskovat, raději se těmto jídlům vyhnětě obloukem!

Seznamovací schůzky jsou stresující a některé pokrmy mohou napětí ještě zhoršit. Pusťte se do výběru jídla se stejnou pečlivostí, jako si vybíráte dokonalé oblečení i dokonalé místo k setkání. Zvýšíte šanci, že váš romantický večer skončí první polibkem.

1. Nakládaný sýr

Na žebříčku zakázaných pokrmů stojí nakládaný sýr s cibulí, česnekem a chilli na prvním místě. Jde sice o jednu z nejlepších pochoutek k pivu, ale vašemu dechu nezajistí zrovna nejpříjemnější tón.

2. Žebra a křidýlka

Zbystřete při jakémkoliv jídle, které na stůl přichází v doprovodu krabice ubrousků navíc. Žebra ani křidýlka se bohužel za žádných okolností nedají jíst s noblesou, ale jsou i tací, kteří jedení rukama, trhání masa a olizování mastných prstů považují za nejžhavější erotickou předehru. Do kterého tábora patříte vy?

3. Burgery

Slabší odvar žebírek. Mnohé restaurace je sice naivně servírují v doprovodu klasického příboru, sníst burger rukama je ale za běžných okolností nejpřímější cesta k cíli. Pokud si neobjednáte miniaturní (slider) variantu, pak vás čeká velký kus masa v bulce, který málokdo dokáže sníst elegantně a bez toho, aby se pokapal omáčkou.

4. Nudle a špagety

Vybaví se vám roztomilá scéna z animované pohádky Lady a Tramp? Nudle, špagety a spol. vypadají romanticky opravdu jen v Disneyho pohádkách. Ve skutečném životě bohužel srkání a cákání omáčkou všude kolem sebe tak kouzelně nepůsobí.

5. Brokolice

Pokud nechcete strávit celý večer s břichem jako balón, vyhněte se všemu, co nadýmá. Brokolice, zelí, luštěniny a jakákoliv zelenina s vysokým obsahem vlákniny sice prospívají zdravému zažívání, pro první rande to ale neplatí. Nechte si je raději na svůj sólo seriálový večer.

6. Indie

Příliš mnoho koření, příliš mnoho luštěnin – aromatická indická jídla chutnají návykově, ne každý je ale snadno tráví. Podobně jako jiná asijská jídla vám mohou svou pikantností připravit nejednu pernou chvilku.

7. Bublinky

Pokud nechcete celou noc říhat z bublinek, které se za každou cenu snaží dostat z žaludku ven, vyhněte se záplavě limonád a dalších bublinkových nápojů. Stejně tak raději opatrně se silnými alkoholickými koktejly. Pokud tedy vaše rande není už samo o sobě tak hrozné, že na něj raději chcete co nejdřív zapomenout.

Související články

Zamilovaná jídla z filmů
  • Zajímavosti

Zamilovaná jídla z filmů

Láska hraje důležitou roli v mnoha filmech. Existuje však několik zamilovaných snímků, které jsou pevně spjaty s konkrétním pokrmem. Tak schválně, kolik filmů, ve kterých milenci pojídají nějaké ikonické jídlo, vás napadá? My jsme zapátrali...
Autor: Jana Kopřivová

Apetit magazín

KVÍZ: krajové speciality
  • Kvízy

KVÍZ: krajové speciality

Knedlo vepřo zná každý – oblíbený český pokrm nabízejí nejen hospody a restaurace ale také školní jídelny a kantýny. Česká kuchyně má ovšem daleko víc co nabídnout. Důkazem jsou speciality z českých a moravských koutů. Schválně, s kolika z...
Komerční sdělení
Nadýchané, a přece udržitelné mlsání!
  • Lidé a jídlo

Nadýchané, a přece udržitelné mlsání!

Sladká, příjemně nadýchaná a křupavá svačinka, která se doslova rozpustí na jazyku a vy si ji nejlépe vychutnáte v kombinaci s oblíbenou kávou nebo čajem. Takové chvíle moc nestojí, o to důležitější a povznášející v životě jsou. Užijte si...
KVÍZ: Jak dobří jste v úpravě hovězího masa?
  • Kvízy

KVÍZ: Jak dobří jste v úpravě hovězího masa?

Chcete uvařit guláš nebo roštěnky k nedělnímu obědu? Tušíte, jestli se na vývar lépe hodí přední nebo zadní hovězí či které použít do rajské? S naším kvízem můžete zjistit, jak si s hovězím rozumíte. ...
Komerční sdělení
Léto, rodina, přátelé, skvělé pití a italská pohoda!

Léto, rodina, přátelé, skvělé pití a italská pohoda!

Aperitivo Italiano je chvíle vyhrazená rodině, přátelům a ochutnávání. Nesmí chybět tyčinky grissini, krekry, sušená rajčata, olivy a samozřejmě sklenička osvěžujícího aperitivu, který doladí party atmosféru a připraví chuťové buňky na...

Obchod Apetit