0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

7 jídel, která si raději na rande nedávejte, pokud se chcete vyhnout katastrofě

Zamilovaný pár na rande
ZDROJ: Andrea Piacquadio, Pexels
sdílet:

Cibulový odér, mastné ruce nebo břicho plné bublinek? Berte náš seznam potenciálních katastrof s nadsázkou. Třeba na svém prvním rande budete s někým, koho okouzlíte i s pusou plnou česneku. Pokud ale nechcete riskovat, raději se těmto jídlům vyhnětě obloukem!

Seznamovací schůzky jsou stresující a některé pokrmy mohou napětí ještě zhoršit. Pusťte se do výběru jídla se stejnou pečlivostí, jako si vybíráte dokonalé oblečení i dokonalé místo k setkání. Zvýšíte šanci, že váš romantický večer skončí první polibkem.

1. Nakládaný sýr

Na žebříčku zakázaných pokrmů stojí nakládaný sýr s cibulí, česnekem a chilli na prvním místě. Jde sice o jednu z nejlepších pochoutek k pivu, ale vašemu dechu nezajistí zrovna nejpříjemnější tón.

2. Žebra a křidýlka

Zbystřete při jakémkoliv jídle, které na stůl přichází v doprovodu krabice ubrousků navíc. Žebra ani křidýlka se bohužel za žádných okolností nedají jíst s noblesou, ale jsou i tací, kteří jedení rukama, trhání masa a olizování mastných prstů považují za nejžhavější erotickou předehru. Do kterého tábora patříte vy?

3. Burgery

Slabší odvar žebírek. Mnohé restaurace je sice naivně servírují v doprovodu klasického příboru, sníst burger rukama je ale za běžných okolností nejpřímější cesta k cíli. Pokud si neobjednáte miniaturní (slider) variantu, pak vás čeká velký kus masa v bulce, který málokdo dokáže sníst elegantně a bez toho, aby se pokapal omáčkou.

4. Nudle a špagety

Vybaví se vám roztomilá scéna z animované pohádky Lady a Tramp? Nudle, špagety a spol. vypadají romanticky opravdu jen v Disneyho pohádkách. Ve skutečném životě bohužel srkání a cákání omáčkou všude kolem sebe tak kouzelně nepůsobí.

5. Brokolice

Pokud nechcete strávit celý večer s břichem jako balón, vyhněte se všemu, co nadýmá. Brokolice, zelí, luštěniny a jakákoliv zelenina s vysokým obsahem vlákniny sice prospívají zdravému zažívání, pro první rande to ale neplatí. Nechte si je raději na svůj sólo seriálový večer.

6. Indie

Příliš mnoho koření, příliš mnoho luštěnin – aromatická indická jídla chutnají návykově, ne každý je ale snadno tráví. Podobně jako jiná asijská jídla vám mohou svou pikantností připravit nejednu pernou chvilku.

7. Bublinky

Pokud nechcete celou noc říhat z bublinek, které se za každou cenu snaží dostat z žaludku ven, vyhněte se záplavě limonád a dalších bublinkových nápojů. Stejně tak raději opatrně se silnými alkoholickými koktejly. Pokud tedy vaše rande není už samo o sobě tak hrozné, že na něj raději chcete co nejdřív zapomenout.

Související články

Autor: Jana Kopřivová

Apetit magazín

Kombucha: Připravte si nápoj dlouhověkosti
  • Zajímavosti

Kombucha: Připravte si nápoj dlouhověkosti

Pozitivní účinky kombuchy na lidský organismus jsou známy již tisíce let. Jedná se o fermentovaný nápoj, který je díky živým kulturám bohatý na probiotika, antioxidanty a mnoho dalších prospěšných látek. Jak si kombuchu připravit doma? ...
AD
Stop plýtvání jídlem aneb Nekrmte koš!
  • Nakupujeme

Stop plýtvání jídlem aneb Nekrmte koš!

Věděli jste, že domácnosti jsou odpovědné až za 53 % potravinového odpadu? Tento alarmující údaj, zveřejněný organizací Zachraň jídlo, nám může posloužit jako odrazový můstek ke změně. Naučíme-li se lépe hospodařit, bude to mít pozitivní...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
549 Kč
357 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč