Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Kam pro koření na váhu a další arabské potraviny: Malý pražský obchůdek nabízí nejlevnější pita chleba i orientální zákusky

Koření
ZDROJ: Marion Bottella/Unsplash
sdílet:

Není koření jako koření. Jeho vůně a chuť se odvíjí od toho, odkud pochází, jak se skladuje a jak zpracovává. Pokud sháníte orientální koření jako římský kmín, mletý koriandr nebo indickou směs garam masala, máme pro vás tip, kde je sehnat ve vysoké kvalitě.

V malém obchůdku Farah Food v Myslíkově ulici v Praze se budete cítit jako na arabském tržišti. Úzkými uličkami mezi regály se dostanete přes balené cukrovinky až ke koření, pro které se sem zákazníci vracejí. Je totiž na váhu, za dobrou cenu a voní mnohem intenzivněji než to ze sáčku z obchodu.

Skryt pre seznam

Ve Farah Food seženete ale i další arabské potraviny jako hummus, datle, olivy, kávu, růžovou vodu, kokosové mléko, harissu, plněné vinné listy v konzervě nebo nakládaný česnek. Arabské chlebové placky pita tady mají za bezkonkurenční cenu, pět kousků stojí asi 30 Kč.

Jehněčí klobásy i arabské cukrovinky

Součástí obchodu je i halal řeznictví, které nabízí maso typické pro arabskou kuchyni. Řezník vám tady vybrané koření zváží a koupit u něj můžete rovnou jehněčí maso, i různé jehněčí klobásy a uzeniny. Z nich připravíte třeba kebab, biryani, pilaf nebo tažín. Ke všem rýžovým pokrmům ve Farah Food na váhu koupíte i rýži různých typů.

Na pultu se nachází také arabský cukrový ráj: Řezník vám pravděpodobně nabídne, jestli si nechcete kromě masa ochutnat i různé druhy chalvy, baklavy, lokum a další arabské zákusky. Ty si můžete zkusit i připravit doma, seženete tady na ně všechny potřebné ingredience od filo těsta, po tahini.

Nevynechte chlazený pult s mléčnými výrobky, kde koupíte třeba jogurtový nápoj ayran a spoustu arabských jogurtů s příchutěmi, které pro nás nejsou obvyklé třeba datlí nebo manga.

Kdyby se vám nepodařilo věc, pro kterou jste přišli, mezi regály najít, majitelé obchodu vám vždy ochotně poradí. Platit se tady dá i kartou, a pokud jste dostali během nakupování chuť na arabskou kuchyni, kousek opodál naproti Mánesu skočte do restaurace Damascus, která nabízí jak autentický interiér, tak kuchyni.

Skryt pre seznam

Související články

Apetit magazín

KVÍZ: Máte rádi tureckou kuchyni a kolik toho o ní víte?
  • Kvízy

KVÍZ: Máte rádi tureckou kuchyni a kolik toho o ní víte?

Když se řekne turecká kuchyně, většině z nás se vybaví kebab. Turecká kuchyně má však bohatou tradici a její jídelníček je velmi rozmanitý a pestrý. Patří do ní skopové a jehněčí maso, jako příloha převládá rýže. Turci ale milují i...