Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Paštika pod stromeček: jedlý dárek pro každého labužníka

Paštika pod stromeček: jedlý dárek pro každého labužníka
sdílet:

Přemýšlíte, čím na Vánoce potěšit své blízké nebo kamarády, ale inspirace nepřichází? Nevěště hlavu: domácí paštikou uděláte radost jedlíkům všeho věku. Navíc ji budete mít hotovou během pár hodin a nadílku zvládnete roznést i na poslední chvíli.

 

Dárková balení plné (domácích) dobrot jsou ideálním dárkem pro blízké přátele nebo náročné členy rodiny, kteří na otázku, co by si přáli pod stromečkem, odpovídají, že vlastně nic nepotřebují. Jíst ale musí každý. Proč toho nevyužít? Přibalte obdarovanému do balíčku poctivou domácí paštiku, která má hned několik výhod.

Náš tip: Připravte si také kuřecí paštiku podle našeho video receptu

Skryt pre seznam
  • Lehce ji přizpůsobíte chuti obdarovaného. Stačí do paštiky přidat brusinky, borůvky, slané ořechy… fantazii se meze nekladou.
  • Paštiku připravíte v pohodlí domova. Ušetříte si mnoho času, který byste strávili obcházením po obchodních domech při pátrání po vhodném dárku.
  • Jako šéfkuchař máte všechny suroviny pod kontrolou. Už žádné laskominy s obsahem chemie, které vás navíc přijdou na nemalé peníze.
  • Nemusíte řešit, jestli jste vybrali správnou značku, model nebo vhodnou konfekční velikost.

A to nejlepší? Paštiku je možné zavařit do sklenic, aby vám vydržela čerstvá několik dní. Až se nabažíte smaženého kapra nebo voňavého vánočního cukroví, můžete se do ní s chutí pustit.

[[nid:37275]]

Jak na výrobu domácí paštiky?

Máme pro vás pár tipů, na co si dát během příprav pozor, aby měla hotová paštika tu nejlepší chuť.

1. Vybírejte prvotřídní suroviny

Pokud chystáte paštiku v domácích podmínkách, nemusíte se spoléhat na různá zahušťovadla a dochucovadla, jako je tomu ve velkovýrobnách. Například obsah kuřecích jater v paštice by měl být minimálně 50 %. U kupovaných výrobků je podíl často mnohem nižší.

Proto na ingrediencích zbytečně nešetřete, připravili byste se o jedinečný chuťový požitek. Náklady na výrobu domácí paštiky nejsou ani pří nákupu kvalitnějších surovin nijak vysoké.

2. Nenechte zavařovací sklenice ležet ladem

Opomíjenou částí je příprava zavařovaček, do kterých paštiku uložíte. Sklenice musí být sterilní a nepoškozené (ujistěte se, že nejsou prasklé). S předstihem je vyvařte a nechte oschnout. Sklenice nevytírejte kuchyňskou utěrkou nebo papírovými ubrousky, mohou se z nich uvolňovat nitky a žmolky.

Pokud máte zavařovací sklenice uložené na balkoně, přeneste je včas do pokoje. Při přelévání hotové hmoty by měly být zavařovačky teplé.

3. Zavařujte nadvakrát

Pokud domácí paštiku zavaříte jen jednou, nedojde ke sterilizaci (zneškodnění bakterií). Pokud budete chtít problém vyřešit delším zavařováním, dojde pravděpodobně pouze k pasterizaci, která zahubí bakterie, ale ne jejich spory.

Nejlepší je proto zavařit paštiku následující den ještě jednou. Jestliže ji budete předávat dále, upozorněte, že je potřeba paštiku skladovat v lednici a spotřebovat co nejdříve.

A jeden vypečený tip na závěr

Chcete okusit plody své práce? Domácí paštika je nejlepší s křupavým pečivem, na které máte zaděláno během chvilky. Co třeba nadýchané rohlíky? Nebo máte raději vypečený chléb z vlastní pekárny? Vyberte si, co hrdlo ráčí.

Hledáte další inspiraci, čím si zpestřit (před)vánoční jídelníček? Pár nápadů naleznete v sekci pod článkem. Vánoční atmosféru si tak budete moci vychutnat plnými doušky.

Skryt pre seznam

Související články

Autor: petr.suth

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč