Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Potraviny jako afridiziaka. Které působí stimulačně a dokážou rozproudit vášeň?

Valentýnské menu
ZDROJ: ImageProfessionals
sdílet:

Svátek svatého Valentýna patří v mnoha zemích po celém světě k oslavám lásky a zamilovanosti. Čtrnáctý únor je ideální příležitostí k přípravě nevšedního gurmánského zážitku, který můžete ještě podpořit surovinami s afrodiziakálními účinky. Poradíme vám, které to jsou a jak je připravit.

 Co takhle zpestřit si letos valentýnské menu o suroviny a potraviny, které podporují milostnou touhu? Pár jsme jich pro vás našli a poradíme vám, jak z nich vykouzlit omamné delikatesy.

Ústřice

O afrodiziakálním vlivu ústřic slyšel již určitě každý. Díky bohatému obsahu zinku a cenných aminokyselin podporují produkci testosteronu, což následně vede k pozitivní stimulaci libida.

 

Granátové jablko

Odborníci se shodují, že díky velké porci antioxidantů a pozitivnímu vlivu na rovnováhu hormonu testosteronu lze granátové jablko považovat za afrodiziakum.

  • Jeho sladkokyselá svíravá chuť granátového jablka se skvěle vyjímá v různých typech salátů, nám se chuťově osvědčilo v salátu s quinoou.
  • Báječně se hodí i k masu, v kombinaci s pečeným jarním kuřátkem vás okouzlí nejen svou chutí a výrazně červenou barvou. 

Chilli

Chilli papričky obsahují alkaloid kapsaicin, který je zodpovědný za pocit pálení v ústech. Po ochutnání ostřejšího pokrmu s chilli se však rozhoří žár po celém těle, díky čemuž prokazatelně zahoří i libido.

Zázvor

Zázvor podobně jako chilli doslova rozproudí krev ve vašich žilách. Jeho konzumací dopřejete svému tělu nejen přírodní afrodiziakum, zároveň podpoříte funkci imunitního systému. Zázvor patří mezi potraviny, které by zejména v zimě neměly ve spíži chybět.

Čokoláda

Čokoláda s vysokým podílem kakaa prospívá zdraví díky obsaženým antioxidantům. Kousek čokolády spolehlivě zažene chuť na sladké a dopřeje vašemu tělu omamnou kúru v podobě vyplavených endorfinů. Tento chmický proces v našem těle podpoří sexuální touhu, proto by ve vašem valentýnském menu čokoláda rozhodně neměla chybět.

  • Své menu završte dezertem v podobě čokoládového fondue s čerstvým ovocem a věřte, že vás tato pomyslná třešnička na dortu nenechá chladné.
  • Afrodiziakální účinky má také některé v koření, a to například ve skořici nebo v muškátovém oříšku

Zdroje informací: Healthline, Apetit

Související články

Autor: Jarmila Černá

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč