Litujeme, k návštěvě tohoto webu musíte povolit JavaScript.

8 tipů, jak hravě připravit valentýnské menu

8 tipů, jak hravě připravit valentýnské menu
sdílet:
Svatý Valentýn za dveřmi a vy pořád nevíte, co uvaříte pro svého miláčka? Nepropadejte panice. Sestavili jsme pro vás osvědčené rady, se kterými zvládnete oslavu na jedničku, s minimem úsilí a úsměvem na rtech.

1 Neošiďte průzkum

Víte jistě, co má vaše polovička ráda a jakým potravinám se raději vyhýbá? Třeba takové ústřice působí sice luxusně, ale těm, kteří jsou alergičtí na mořské plody, umí způsobit pořádné potíže, a to o valentýnském večeru nechcete. K rizikovějším položkám menu patří také oříšky všeho druhu, mléčné výrobky, potraviny s obsahem lepku a další alergeny.  

2 Plánujte nákup

Čerstvá ryba, krásný kus hovězího masa na steak, svěží bylinky – i pár kvalitních surovin udělá velkou parádu. Než vyrazíte na nákup, projděte si recepty na jídla, která budete připravovat, a zkontrolujte zásoby. Vyhnete se tak nepříjemnému překvapení v podobě chybějícího pepře nebo soli. Zdá se to jako hloupost, ale i to se stává.

Valentýnské menu

Valentýnské menu

Více

3 Vařte s předstihem

Vybírejte taková jídla, která můžete připravit den předem. Pro předkrm se hodí domácí paštika nebo polévka, jako hlavní chod třeba hovězí po burgundsku a všechny další podoby dušeného masa.

Pokud se rozhodnete vařit ve valentýnský den, pak doporučujeme minutkové úpravy masa a ryb. Nebo vyberte pokrm, jehož příprava je vám dobře známá a jde vám snadno od ruky. Stačí ho pak ozvláštnit nějakou luxusnější ingrediencí. I zdánlivě obyčejné špagety mohou na slavnostním stole udělat hodně parády.

4 Držte se jednoduchosti

I když speciální příležitost doslova svádí k velkolepým ukázkám vašeho kuchařského umění, nechcete po celé přípravě skončit zpocení a vyčerpaní. Energii raději šetřete na romantickou noc. Vaše druhá polovička určitě nečeká výkony hodné michelinského šéfkuchaře. Jednoduchý předkrm i hlavní chod a lehký dezert potěší stejně jako sedmichodové menu v nejlepší restauraci. Stačí jídlo vařit a podávat s láskou.

5 Omezte česnek i chilli

Ano, nepopíráme, že se zrovna tyto dvě přísady chlubí afrodiziakálními účinky, nicméně aroma česneku může být, zvláště ve větší intenzitě, poněkud pronikavé a nestřídmá dávka chilli vás zase vhodí rovnou do plamenů pekelných. Určitě se zvládnete rozpálit i jinak a nemusíte se u toho zakuckat či zrudnout jako rajče. 

6 Zdobte 

Srdce kam se podíváš? Valentýnská oslava si zaslouží speciální dekorace. Pokud je vám cizí jásavá růžová a romantický kýč, jde to i bez něj. Držte se jedné barvy a několika základních předmětů. Bílé svíčky různých velikostí, čerstvé květiny v několika vázách a jednobarevný porcelán navodí atmosféru i bez pestrobarevného kýče.

Nejsladší Valentýn

Nejsladší Valentýn

Více

7 Dezert vytáhněte z lednice

Připravit si sladkou tečku den předem, je vychytávka, která vám udělá radost. Panna cotta, cheesecake, ovocný pohár, čokoládová pěna – tohle kouzlo za vás ráda udělá lednice. A pokud se vám opravdu nic nechce chystat, kupte kvalitní zmrzlinu a váš oblíbený likér

8 Hlavně si to užijte

I když se něco nepovede, úsměvem a lahví vína to zachráníte. Vaření má být radost a každá oslava, nejen lásky, také. Krásného Valentýna!

Související články

Upeč třeba srdce: 7 nápadů na valentýnské sladkosti
  • Novinky a zajímavosti

Upeč třeba srdce: 7 nápadů na valentýnské sladkosti

Chcete se pustit do valentýnského tvoření v kuchyni? Začněte výběrem receptu, který je natolik jednoduchý, abyste jeho přípravou nestrávili věčnost, a zároveň jste ho mohli hravě nachystat s předstihem. Fázi výběru vám rádi usnadníme....
Zamilované poháry a dezerty ve sklenici krok za krokem
  • Tipy a triky

Zamilované poháry a dezerty ve sklenici krok za krokem

Rychlé, snadné, chutné a ohromující. Co víc si přát? Připravit své oblíbené dezerty ve sklenici přináší spoustu výhod, a to nejen na Valentýna. Tady jsou některé z nich:Příprava je snadnější než snadná. Jednoduše navrstvíte...

Obchod Apetit