Sušenky sladké i slané: Darujte pod stromeček jedinečný chuťový zážitek

sdílet:
Vánoce už klepou na dveře, ale vy pořád přemýšlíte nad vhodnými dárky pro sví nejbližší? Překvapte je originálními jedlými dárky, které lahodí oku i chuťovým pohárkům. Vyzkoušejte třeba sladké nebo slané sušenky z vlastní kuchyně. Zaručeně provoní celý dům a máte je hotové během chvilky.

Delikatesy pod stromečkem, které nezklamou

Jedlé dárky jsou netradiční, praktické, a pokud si na nich dáte opravdu záležet, zahřejí nejen na těle, ale i u srdce. Žádný kupovaný balíček totiž nedokáže nahradit pocit, že jste dobroty připravovali s láskou a péči ve vlastní kuchyni.

Pod stromeček můžete zabalit nejrůznější laskominy: ovocné marmelády, které můžete nachystat z čerstvých surovin s dodatečným předstihem nebo domácí paštiku, vyrobenou krátce před Štědrým dnem. Výborným dárkem jsou také sladké a slané sušenky. Které sušenky jsou ideální pro udržení vánoční pohody?

Zázvorové sušenky

Oddenky závoru nabíjí vaše tělo vitaminy a energií. Přijdou vám vhod zejména po náročných vánočních návštěvách, kdy není nic lepšího, než si uvařit horký čaj a v pohodlí domova nasávat sváteční atmosféru plnými doušky. Pokud si k tomu ještě rozbalíte krabici křupavých zázvorových sušenek, o pohodlí nebudete mít doma nouzi.

Zázvorové sušenky

Více

Krekry z parmazánu

Nemůžete se už na linecké cukroví po svátcích ani podívat? Potom vám rozhodně přijdou vhod sušenky z parmazánu, kterými zpestříte (adventní) jídelníček nejednoho labužníka. A pro jistotu mu ještě kousek tvrdého parmazánu přibalte: ušetříte mu cesty do nejbližšího obchůdku, až si bude chtít doma sušenky připravit sám. Vůni lahodného sýra totiž odolá jen málokdo.

Parmazánové krekry

Více

Sušenky z italské kuchyně

Milovníky středomořské kuchyně určitě potěšíte italskými biscotti. Vůně nadýchaných sušenek se okamžitě rozline po pokoji a nenechá v klidu ani náročné mlsné jazýčky. Jejich chuť můžete ještě vylepšit, pokud je namáčíte do portského vína. Až se po celém dni na cestách vrátíte promrzlí domů, dozajista vám přijdou vhod.

Vánoční sušenky

Více

Jogurtové sušenky pro lepší den

Aroma jogurtových sušenek probudí ze zimního klimbání každého člena rodiny. Vytvoří neodolatelnou ozdobu každého jedlého dárku, nebo je můžete věnovat samostatně. Pak už jen stačí vyndat je na talíř… A uvidíte, jak se po nich zapráší. (Aby byl chuťový požitek co nejlepší, nezapomeňte do sušenek udělat před balením maličkou dírku.)

Jogurtové sušenky

Více

Jedlé dárky můžete ještě vylepšit

Zdá se vám balíček plný křupavých sušenek trochu málo? Přibalte k nim recept na jejich přípravu nebo láhev dobrého vína, kterou nepohrdnou milovníci kvalitního pití ani zkušení kulináři.

Víno v kuchyni rozhodně nepřijde nazmar. Pro inspiraci nemusíte chodit daleko. Pár znamenitých receptů, u kterých s bez vína neobejdete, najdete v sekci pod článkem.

Související recepty

Související články

  • Tipy a triky

Omáčky s vínem

Na víně do omáček nešetřete, použijte víno, které byste s chutí pili nebo budete k jídlu pít. Vařte tak dlouho, dokud se část vína neodpaří a omáčka nezhoustne. Zkuste třeba steak s omáčkou z červeného vína. ...
  • Tipy a triky

5x sušenky pro vánoční pohodu

Ovesné placičky s medem a semínky S těmito zdravými sušenkami si můžete opravdu vyhrát. Místo rozinek dejte brusinky nebo kousky sušeného ovoce, místo...
  • Novinky a zajímavosti

Odhalte jednoduchost domácího tureckého medu

Je turecký med opravdu turecký?Ačkoli původ této cukrovinky již v názvu přisuzujeme Turecku, zda je toto tvrzení pravdivé však nelze jednoznačně doložit. Katalánci připravují torró, Italové torrone, Španělé turrón. Podobné pochutinky...
Autor: Petr Šúth

Obchod Apetit