Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Sušenky sladké i slané: Skvělý dárek pod stromeček

Sušenky sladké i slané: Skvělý dárek pod stromeček
sdílet:

Vánoce už klepou na dveře, ale vy pořád přemýšlíte nad vhodnými dárky pro sví nejbližší? Překvapte je originálními jedlými dárky, které lahodí oku i chuťovým pohárkům. Vyzkoušejte třeba sladké nebo slané sušenky z vlastní kuchyně. Zaručeně provoní celý dům a máte je hotové během chvilky.

Delikatesy pod stromečkem, které nezklamou

Jedlé dárky jsou netradiční, praktické, a pokud si na nich dáte opravdu záležet, zahřejí nejen na těle, ale i u srdce. Žádný kupovaný balíček totiž nedokáže nahradit pocit, že jste dobroty připravovali s láskou a péči ve vlastní kuchyni.

Pod stromeček můžete zabalit nejrůznější laskominy: ovocné marmelády, které můžete nachystat z čerstvých surovin s dodatečným předstihem nebo domácí paštiku, vyrobenou krátce před Štědrým dnem. Výborným dárkem jsou také sladké a slané sušenky. Které sušenky jsou ideální pro udržení vánoční pohody?

Zázvorové sušenky

Oddenky závoru nabíjí vaše tělo vitaminy a energií. Přijdou vám vhod zejména po náročných vánočních návštěvách, kdy není nic lepšího, než si uvařit horký čaj a v pohodlí domova nasávat sváteční atmosféru plnými doušky. Pokud si k tomu ještě rozbalíte krabici křupavých zázvorových sušenek, o pohodlí nebudete mít doma nouzi.

Krekry z parmazánu

Nemůžete se už na linecké cukroví po svátcích ani podívat? Potom vám rozhodně přijdou vhod sušenky z parmazánu, kterými zpestříte (adventní) jídelníček nejednoho labužníka. A pro jistotu mu ještě kousek tvrdého parmazánu přibalte: ušetříte mu cesty do nejbližšího obchůdku, až si bude chtít doma sušenky připravit sám. Vůni lahodného sýra totiž odolá jen málokdo.

Sušenky z italské kuchyně

Milovníky středomořské kuchyně určitě potěšíte italskými biscotti. Vůně nadýchaných sušenek se okamžitě rozline po pokoji a nenechá v klidu ani náročné mlsné jazýčky. Jejich chuť můžete ještě vylepšit, pokud je namáčíte do portského vína. Až se po celém dni na cestách vrátíte promrzlí domů, dozajista vám přijdou vhod.

Jogurtové sušenky pro lepší den

Aroma jogurtových sušenek probudí ze zimního klimbání každého člena rodiny. Vytvoří neodolatelnou ozdobu každého jedlého dárku, nebo je můžete věnovat samostatně. Pak už jen stačí vyndat je na talíř… A uvidíte, jak se po nich zapráší. (Aby byl chuťový požitek co nejlepší, nezapomeňte do sušenek udělat před balením maličkou dírku.)

Jedlé dárky můžete ještě vylepšit

Zdá se vám balíček plný křupavých sušenek trochu málo? Přibalte k nim recept na jejich přípravu nebo láhev dobrého vína, kterou nepohrdnou milovníci kvalitního pití ani zkušení kulináři.

Víno v kuchyni rozhodně nepřijde nazmar. Pro inspiraci nemusíte chodit daleko. Pár znamenitých receptů, u kterých s bez vína neobejdete, najdete v sekci pod článkem.

Související články

Autor: petr.suth

Apetit magazín

KVÍZ: Jak dobře se vyznáte v jedlých květinách?
  • Soutěže

KVÍZ: Jak dobře se vyznáte v jedlých květinách?

Krásné a oku lahodící jídlo vždy dokonale nabudí chuťové buňky. Čím je pokrm barevnější a lákavější, tím více se na jeho konzumaci těšíme, a tím více si jej zajisté i vychutnáváme. Kromě ovoce a zeleniny nám svými barvami talíř rozzáří...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč