Tipy na dokonalý bramborový salát

sdílet:
Bramborový salát patří mezi neodmyslitelné pochoutky české štědrovečerní hostiny. Existuje v mnoha podobách a každá rodina používá často při přípravách svůj oblíbený recept. V dnešním článku najdete tipy, co vše patří do bramborového salátu, jaké jsou jeho varianty a na co si dát při přípravách pozor. Těšit se můžete i na naše oblíbené recepty pro tento tradiční sváteční pokrm.

Příloha v podobě bramborového salátu není výsadou pouze české kuchyně, různé recepty na něj najdeme i v Polsku, Rusku, Německu a dalších zemích, kde se tento pokrm podává. V českých domácnostech se ujalo hned několik receptů, které pravidelně připravujeme zejména v období vánočních svátků. Tato všestranná příloha se stala ideální součástí štědrovečerního menu.

Klasické štědrovečerní menu

Více

Tradiční bramborový salát

Do tradičně připravovaného bramborového salátu patří brambory (salátové, lojovité), vařená kořenová zelenina, kyselé okurky, hrášek, šalotka, majonéza, vejce, trocha dijonské hořčice, sůl a pepř. Přidat dle chuti můžete třeba i kvalitní šunku od kosti. Kouzlo tkví v ideálním poměru těchto surovin. Pozor si dejte zejména na nedovařené nebo naopak rozvařené brambory a kořenovou zeleninu. V našem receptu na vánoční bramborový salát najdete ten správný poměr ingrediencí a tipy, jak dlouho je vařit. Mezi našimi oblíbenými recepty má své jedinečné místo také vrstvený bramborový salát, kterého připravte raději dvojnásobnou dávku. Správně uleželý a ochucený je až hříšně dobrý. S předem připravenými surovinami (zejména uvařenými bramborami a kořenovou zeleninou) vám postačí pouhých 30 minut na přípravu základního, chuťově skvěle vyváženého bramborového salátu.

Jak připravit skvělou domácí majonézu nebo tatarku?

Více

Chutě, které mu sluší

Bramborovému salátu sluší a báječně v něm chutná také koření. Zkuste přidat trochu kmínu, který k bramborám všeobecně ladí. Hlavní chod vykouzlíte díky sardelovým filetům v bramborovém salátu s česnekem a parmazánem. Patří-li vaření bramborového salátu k vašim rodinným událostem, kterým každoročně věnujete patřičnou péči, vyzkoušejte recept kuchaře Richarda Fuchse na salát s dokonalou zálivkou ze zakysané smetany, majonézy a hořčice. Vynaložená péče se vám vzápětí mnohokrát vrátí v podobě lahodné chuti.  

Netradiční, přesto božský 

Takový je bramborový salát s vinaigrette zálivkou. Jeho příjemně kyselá chuť zaručeně potěší vaše chuťové pohárky. A co třeba bramborový salát s koprem? Kombinace kopru a salátové okurky se nám v tomto pokrmu velmi osvědčila. Na závěr pro vás máme tip na odlehčený bramborový salát s avokádem. Je svěží, lehký a s přídavkem pražených mandlí a kapkou citronové šťávy patří mezi naše oblíbence nejen v období Vánoc. 

Obchod Apetit