3 nej recepty s melounem

3 nej recepty s melounem
sdílet:
Červená dužina vodního melounu představuje v horku vítané osvěžení. Podívejte se, jaké dobroty z ní můžete připravit.

Při nákupu celého melounu se poohlédněte po takovém, který má pravidelný tvar. Nezáleží, zda je kulatý, nebo oválný, hlavně musí být symetrický. Při poklepu na zelenou kůru by měl meloun znít dutě. Takový meloun bude šťavnatý a sladký.

I z melounu můžete připravit chutnou zavařeninu. Nepříliš výraznou sladkou chuť podtrhne pikantní zázvor a citronová šťáva. Zkuste také variantu limetkovou!

Překvapivá, avšak báječná kombinace! Příště můžete sladkokyselou zálivku nahradit kapkou destilátu nebo ovocného likéru, vyzkoušejte třeba pomerančový. Tomu říkáme letní pohoda.

Mysleli jste si, že studené polévky nejsou nic pro vás? Kvůli této ovocné lahodě ještě rádi přehodnotíte své přesvědčení. Díky vodnímu melounu a kůře z citronu je dokonale osvěžující. V receptu zdobíme polévku meduňkou, báječná je však i máta nebo květy šalvěje či levandule.

Náš tip: Pokud nemáte rádi melouny s tvrdými černými semínky nebo se vám nechtějí do letních jídel pracně vybírat, poohlédněte se v obchodě po melounech Bouquet od společnosti Anecoop. Obsahují jen malé množství drobných a měkkých bílých semínek, které vám při jídle vadit nebudou.

Připravila Jana Kopřivová

Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit