Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Valentýnské menu pro kuchaře začátečníky: Oslňte drahou polovičku večeří, po které vás bude milovat ještě víc!

Valentýnské menu pro kuchaře začátečníky: Oslňte drahou polovičku večeří, po které vás bude milovat ještě víc!
ZDROJ: Apetit

Připravovat pro svou drahou polovičku speciální valentýnské menu může být skvělým zážitkem, i když jste kuchařský začátečník. S trochou plánování, kreativity a trpělivosti můžete uvařit lahodné jídlo, které udělá dojem! Máme pro vás několik tipů a receptů, které vám pomohou začít. 

Než začnete vařit, sestavte si jídelníček a nákupní seznam všech ingrediencí, které budete potřebovat. Zvažte chuťové a dietní preference své drahé polovičky a vyberte jídla, která jsou jednoduchá, ale elegantní.  

Tip: Klasické tříchodové jídlo sestávající se z polévky nebo salátu, hlavního jídla a dezertu je vždy dobrou volbou.

Příprava předem, ať jste v klidu!

Chcete-li snížit stres a zajistit hladký a pohodový průběh večera, připravte si co nejvíce věcí předem. Den dopředu klidně uvařte polévku, když budete mít čas, tu pak můžete jen přihřát.

  • Pár hodin předem nakrájejte zeleninu, odměřte ingredience a prostřete stůl. Pak už se věnujte přípravě hlavního jídla a ohřátí polévky nebo přípravě salátu.

Polévka, nebo salát, toť otázka...

Jednoduchý míchaný salát s cherry rajčátky, okurkou a balzamikovou zálivkou se snadno připravuje a vždy všem chutná. My pro vás máme ale i zajímavější varianty.

  • Zkuste do salátu přihodit pár jahod. Budete žasnout, jak vypadá hned romanticky! Jako polévku vyzkoušejte klasickou rajčatovou nebo řepovou. Červená a růžová jsou zkrátka barvy lásky.

Lehké hlavní jídlo

Pro hlavní chod zvolte jídlo, které není příliš složité a těžké na přípravu. Pečený losos s citronem a bylinkami nebo steak s česnekovým máslem se snadno připravují a vždycky mají úspěch.

Vášnivý dezert

Pro valentýnskou večeři se hodí čokoládové fondue, čokoládová pěna, jahody se šlehačkou nebo teplý jablečný štrůdl. Chcete-li vytvořit efektní dezert, zkuste připravit dort ve tvaru srdce.

S těmito tipy a recepty zvládnete připravit romantické valentýnské jídlo, na které vaše drahá polovička nikdy nezapomene. Nezapomeňte se uvolnit, bavit se a užívat si to. Šťastné vaření!

Zdroj: Apetit

Autor: kojzarova.m