0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Co se servíruje ve filmových klasikách?

Co se servíruje v klasických vánočních filmech?
ZDROJ: twitter.com
sdílet:

Milujete vánoční filmy? A co vánoční pokrmy, které se v nich filmech objevují? Odložte už všechnu práci stranou, uvařte si kávu, nandejte si na talíř cukroví a než si nějaký oblíbený vánoční film pustíte, pojďte si připomenout některé filmové lahůdky.

Prázdniny (The Holiday, USA, 2006)

Graham (Jude Law) a Amanda (Cameron Diaz) usrkávají s dětmi horké kakao. Co jiného váš dokonale zahřeje v chladném odpoledni? Kakau vždycky můžete dodat zvláštní šmak přidáním mentolového sirupu nebo například skořice.

Láska nebeská (Love Actually, Velká Británie, USA, 2003)

Lásku nebeskou snad známe úplně všichni. Recept na oblíbené čokoládové sušenky v Downing street 10 sice nemáme, zato ale víme, že k čaji nebo kávě úplně stejně poslouží i naše popraskané čokoládové sušenky.  Až se letos budete dívat, všimněte si, je v ruce drží Juliet (Keira Knightley) nebo Natalie (Martine McCutcheon).

Grinch (USA, 2000)

Kdo zná Grinche, zná i plechovku Who Hash s hovězím, bramborami a cibulí. Po premiéře tohoto filmu vzniklo mnoho verzí konzervovaného pokrmu Who Hash a děti na něj prý nedají dopustit – tedy pokud znají zeleného Grinche.

Sám doma (Home Alone, USA, 1990)

Kevin je malý rozmazlený kluk, který nejvíc ze všeho na světě miluje sýrovou pizzu. Jeho přáním je mít ji celou jenomom pro sebe. Pro sebe má nakonec nejen celou pizzu, ale také celý dům a spoustu starostí k tomu. 

Život je krásný (It's a Wonderful Life, USA, 1946)

Když si poručíte svařené víno, tak jedině se spoustou skořice a špetkou hřebíčku. Život je krásný sám o sobě, ale když chcete skutečně načerpat tu pravou vánoční atmosféru, doporučujeme si pustit tento snímek v hlavních rolích s Jamesem Stewartem a Donnou Reed.

Vánoční prázdniny (Christmas Vacation, USA, 1989)

Tuhle komedii si nesmíte nechat ujít, tedy pokud jste ji ještě neviděli. Patří mezi kultovní americké filmy, které vás pobaví až k slzám. Třeba ve chvíli, kdy se do domu Clarka Griswolda sjede celá jeho rodina a teta Bethany přinese zelený želé koláč, který nevypadá vábně na pohled, natož aby byl vůbec k jídlu. Pravděpodobně ho upekla z želé a kočičích granulí.

Vánoce v Connecticutu (Christmas in Connecticut, USA, 1945)

Oblíbená redaktorka kulinářského časopisu je vzornou hospodyní, matkou i manželkou na rozlehlé farmě. Ovšem jenom ve fiktivním světě. Ve skutečnosti je bezdětná, nezadaná a neumí vařit. Jednoho dne se jí ale obrátí život vzhůru nohama a to když jí šéf oznámí, že Vánoce stráví u ní na farmě a přizve k sobě i mladého námořníka. A tak se musí Elizabeth Laneová hodně snažit, aby nikdo nic nepoznal. Copak asi připraví ke štědrovečerní večeři? Chybět nebude ani vepřová panenka.

Malé ženy (Little Women, USA, 1933)

Příběh o čtyřech sestrách z Nové Anglie za dob občanské války je už dnes také kultovním filmem. Ještě známější je ovšem jeho literární předloha od Louisy May Alcott. Hned zkraje filmu sestry podávají lidem v nouzi typickou vánoční snídani, která se skládá z klobás, pomerančů a chleba s máslem. Zasedněte k televizi s pomerančovým džusem, ještě teplými sušenkami a vychutnejte si tento filmový zážitek.

Polární expres (The Polar Express, USA, 2004)

Zabalte se do deky a pusťte si pohádku pro děti i dospělé. Vydejte se na vánoční cestu Polárním expresem! Hlavně si nezapomeňte uvařit pořádně velký hrnek horké čokolády, nejlépe s marshmallows. Jedině tak si pohádkovou atmosféru vychutnáte naplno, protože v Polárním expressu teče horká čokoláda proudem.

Související články

Vánoce s předstihem: 13 likérů do 30 minut
  • Zajímavosti

Vánoce s předstihem: 13 likérů do 30 minut

Čím jiným se začít ladit na adventní notu než domácími likéry? Tekutá slast ukrytá v lahvi omamně voní alkoholem a kořením, ve správném balení udělá radost nejen vám, ale i vašim blízkým.  Připravujte už dnes Následující likéry...
Autor: Michaela Dočkalová

Apetit magazín

Pochoutky, které by na zahradní party neměly chybět
  • Jak na to

Pochoutky, které by na zahradní party neměly chybět

Připravte pro hosty na zahradní party originální pochoutky, po kterých se budou moci utlouct. Vybrali jsme jich pro vás některé, se kterými nemůžete šlápnout vedle. Od drobných předkrmů pro první návštěvníky, přes hlavní chod...
Jak na konzervování ovoce a zeleniny?
  • Tipy a triky

Jak na konzervování ovoce a zeleniny?

Mohlo by se zdát, že domácí konzervování už patří minulosti. Nicméně naše babičky se na zimu vždy poctivě připravovaly a měly díky němu vystaráno. Tak proč to nezkusit také? Poradíme vám, jak vybrat správnou metodu pro různé druhy ovoce a...
Fare la scarpetta: Vytvoř si botu a vytři s ní talíř
  • Poradna

Fare la scarpetta: Vytvoř si botu a vytři s ní talíř

Šťávy a omáčky často zůstanou na talíři jen proto, že není jak dostat do pusy a neporušit hned několik zásad správného stolování. Taková nesnáz ovšem Italy nezastaví. Vezmou kousek bílého pečiva a talíř jím vytřou do sucha. Tento zvyk je...
6 tipů, jak uspořádat zábavnou letní party
  • Jak na to

6 tipů, jak uspořádat zábavnou letní party

Spřádáte plány na následující víkend? Co takhle svolat rodinu či kamarády a uspořádat nezapomenutelnou grilovací party? Chuť domácích burgerů, šťavnatých steaků nebo grilované zeleniny zaručí, že se všichni zúčastnění budou olizovat až za...
Keto dieta a všechno, co o ní potřebujete vědět
  • Zdraví a výživa

Keto dieta a všechno, co o ní potřebujete vědět

Potraviny s označením keto a stejnojmenná dieta jsou momentálně velkým hitem a valí se na nás ze všech stran. Keto propaguje celá řada celebrit a influencerů jakožto rychlý a spolehlivý způsob, jak docílit vysněné figury. Seznamte se s...

Obchod Apetit