Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Co se servíruje ve vánočních klasikách? 9 filmů, které vám zaručeně přivolájí vánoční atmosféru

Jídlo Vánoce
ZDROJ: Getty Images
sdílet:

Milujete vánoční filmy? A co vánoční pokrmy, které se v nich filmech objevují? Odložte už všechnu práci stranou, uvařte si kávu, nandejte si na talíř cukroví a než si nějaký oblíbený vánoční film pustíte, pojďte si připomenout některé filmové lahůdky.

Prázdniny (The Holiday, USA, 2006)

Graham (Jude Law) a Amanda (Cameron Diaz) usrkávají s dětmi horké kakao. Co jiného váš dokonale zahřeje v chladném odpoledni? Kakau vždycky můžete dodat zvláštní šmak přidáním mentolového sirupu nebo například skořice.

Láska nebeská (Love Actually, Velká Británie, USA, 2003)

Lásku nebeskou snad známe úplně všichni. Recept na oblíbené čokoládové sušenky v Downing street 10 sice nemáme, zato ale víme, že k čaji nebo kávě úplně stejně poslouží i naše popraskané čokoládové sušenky.  Až se letos budete dívat, všimněte si, je v ruce drží Juliet (Keira Knightley) nebo Natalie (Martine McCutcheon).

Grinch (USA, 2000)

Kdo zná Grinche, zná i plechovku Who Hash s hovězím, bramborami a cibulí. Po premiéře tohoto filmu vzniklo mnoho verzí konzervovaného pokrmu Who Hash a děti na něj prý nedají dopustit – tedy pokud znají zeleného Grinche.

Sám doma (Home Alone, USA, 1990)

Kevin je malý rozmazlený kluk, který nejvíc ze všeho na světě miluje sýrovou pizzu. Jeho přáním je mít ji celou jenomom pro sebe. Pro sebe má nakonec nejen celou pizzu, ale také celý dům a spoustu starostí k tomu. 

Život je krásný (It's a Wonderful Life, USA, 1946)

Když si poručíte svařené víno, tak jedině se spoustou skořice a špetkou hřebíčku. Život je krásný sám o sobě, ale když chcete skutečně načerpat tu pravou vánoční atmosféru, doporučujeme si pustit tento snímek v hlavních rolích s Jamesem Stewartem a Donnou Reed.

Vánoční prázdniny (Christmas Vacation, USA, 1989)

Tuhle komedii si nesmíte nechat ujít, tedy pokud jste ji ještě neviděli. Patří mezi kultovní americké filmy, které vás pobaví až k slzám. Třeba ve chvíli, kdy se do domu Clarka Griswolda sjede celá jeho rodina a teta Bethany přinese zelený želé koláč, který nevypadá vábně na pohled, natož aby byl vůbec k jídlu. Pravděpodobně ho upekla z želé a kočičích granulí.

Vánoce v Connecticutu (Christmas in Connecticut, USA, 1945)

Oblíbená redaktorka kulinářského časopisu je vzornou hospodyní, matkou i manželkou na rozlehlé farmě. Ovšem jenom ve fiktivním světě. Ve skutečnosti je bezdětná, nezadaná a neumí vařit. Jednoho dne se jí ale obrátí život vzhůru nohama a to když jí šéf oznámí, že Vánoce stráví u ní na farmě a přizve k sobě i mladého námořníka. A tak se musí Elizabeth Laneová hodně snažit, aby nikdo nic nepoznal. Copak asi připraví ke štědrovečerní večeři? Chybět nebude ani vepřová panenka.

Malé ženy (Little Women, USA, 1933)

Příběh o čtyřech sestrách z Nové Anglie za dob občanské války je už dnes také kultovním filmem. Ještě známější je ovšem jeho literární předloha od Louisy May Alcott. Hned zkraje filmu sestry podávají lidem v nouzi typickou vánoční snídani, která se skládá z klobás, pomerančů a chleba s máslem. Zasedněte k televizi s pomerančovým džusem, ještě teplými sušenkami a vychutnejte si tento filmový zážitek.

Polární expres (The Polar Express, USA, 2004)

Zabalte se do deky a pusťte si pohádku pro děti i dospělé. Vydejte se na vánoční cestu Polárním expresem! Hlavně si nezapomeňte uvařit pořádně velký hrnek horké čokolády, nejlépe s marshmallows. Jedině tak si pohádkovou atmosféru vychutnáte naplno, protože v Polárním expressu teče horká čokoláda proudem.

Zdroj: CSFD, BBC, Tasty

Související články

Autor: Michaela Dočkalová

Apetit magazín

Líná kuchařka: Jak se dobře najíst bez dlouhého vaření

Líná kuchařka: Jak se dobře najíst bez dlouhého vaření

Edice Apetit se rozrůstá o další novinku. Línou kuchařku jsme ušili na míru všem, kteří rádi dobře jedí, ale nemají čas nebo chuť trávit v kuchyni dlouhé hodiny. Kniha je plná receptů, které pravděpodobně znáte. My jsme je ale zjednodušili...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
339 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč