Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

2020/9

Zářijový Apetit, který vychází 12. 8., vám ulehčí návrat do lavic i pravidelného režimu! Poradíme, jak udělat tu nejlepší svačinu na světě, jak se vyhnout přemíře cukru, lepku a smetany a nahradit je v dezertech jejich lehčími a zdravějšími variantami i jak si poradit s rodinnou večeří, která udělá radost nejen vašim dětem, ale i vám samotným. Prozradíme, po jakých plodech se v září dívat v přírodě i na trzích a jakými lahodnými způsoby s přinesenými úlovky naložit. Představíme i novou rubriku Legendy o jídle, v níž vás budeme každý měsíc seznamovat nejen se slavnými recepty, ale i příběhy, které se k nim vážou. A pokud jste si letos nedopřáli dovolenou, společně se vydáme i na nezapomenutelnou gurmánskou cestu Francií.

Apetit, napsáno s chutí.

Upoutávky z Apetitu

5 večeří pro malé i velké

Co uvařit k večeři, aby chutnalo celé rodině? Děti budou mít obrovskou radost z písmenkové polévky i barevných palačinek. Dočkáte se pořádného kusu masa, podíváte se do Indie a konec pracovního týdne oslavíte sladkými vdolečky jako od babičky!

Zpátky do školy

Už je to tu zas! Hektická rána i odpoledne, na které je třeba se pořádně připravit. Máme pro vás nápady na dobití baterek dopoledne i po obědě i na energii sbalenou do aktovky.

Co jíst a vařit v září...

Od konce srpna a během září se konají na mnoha místech posvícení, vinobraní, dožínky a jiné oslavy sklizně. Na podobnou notu jsme naladili i některé recepty ze sezonních pokladů.

Mlsejte zlehka

Dát si moučník většinou znamená dopřát si naráz vydatnou dávku cukru, mouky i tuku. Naše recepty nejsou ani zdaleka dietní, u jednotlivých dezertů jsme se však obešli buď bez lepku, nebo přemíry cukru. Rozhodně se nebudete cítit ošizeni!

Recepty z vydání

Bezinkový ocet

Těšte se na sladký ocet, podobný balzamikovému. Bezinky je důležité povařit, protože zasyrova jsou mírně jedovaté.

Ostružinový likér

Ostružiny dobře ladí s whisky. Na likér se hodí cenově dostupná míchaná (blended) skotská, jejíž chuť lze dotáhnout...

Trnkové želé s ginem

Želé z podzimního ovoce, jako je tohle nebo třeba kdoulové, tvoří ideální doprovod k sýrovým prkénkům. Trnkové želé...

Rajčatový tarte Tatin

Lehká odpolední svačina při procházce Paříží… Můžete jej doplnit čerstvým kozím sýrem, a chcete-li ušetřit čas,...

Granita s jablky a calvadosem

Lehká a svěží sladká tečka vás rázem přenese do Normandie. Skvěle ladí s dalším dezertem, který často najdete na...

Zapečený sýrový chléb (Croûte savoyarde)

Chléb, sýr a víno. Tři ingredience, které se v troubě promění v něco fenomenálního a rázem vás přenesou do Savojských...

Těstoviny ze Sète (Macaronade sétoise)

Maso zvolna pečené v rajčatové šťávě a víně je typické pro jižní Francii, respektive pro malé město Sète nedaleko...

Kuře a zeleninový kuskus

Kuchyně severní Afriky má v té francouzské stejné čestné místo jako indická gastronomie v anglické. Zkrátka do ní díky...

Rýžový pudink (Teurgoule)

Normandský rýžový pudink se nejčastěji podává v nízkých kameninových miskách. Můžete jej upéct jako jeden velký dezert...

Přidat komentář