Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Nakládaná červená cibule jako „třešinka“ na burgeru. Její nepřekonatelná chuť nakopne každý sendvič, wrap či tortillu

Nakládaná červená cibule
ZDROJ: Apetit
sdílet:

Na co se hodí nakládaná cibule? Věřte, že je to eso, které vašim burgerům, tacos a dalším pokrmům dodá extra chuť. I tak obyčejná surovina jako cibule se může snadným a rychlým marinováním změnit v návykovou lahůdku. Utlumí se tím její štiplavost, na druhou stranu se získá novou chuť a zářivou barvu. Jak se cibule nakládá? Velmi jednoduše!

Jak naložit červenou cibuli?

Recept na nakládanou cibuli je velmi jednoduchý. Stačí cibuli oloupat a nakrájet na kolečka nebo půlkolečka, zalít v misce či zavařovací sklenici nálevem z octa, vody, krupicového cukru a soli a nechat při pokojové teplotě marinovat.

„Když spěchám nebo potřebuji intenzivnější chuť a odstín cibule, nálev vůbec neředím vodou a kolečka cibule naložím přímo do bílého vinného octa se špetkou soli a krupicového cukru,“ prozradila nám svůj trik naše dlouholetá food stylistka Milena Volfová.

Stejným způsobem můžete naložit i žlutou či bílou cibuli, ale devizou červené je kromě skvělé chuti i nádherná fialová barva, která rozzáří každý slaný pokrm.

Jak dlouho marinovat cibuli?

Cibuli ke zkřehnutí postačí hodina při pokojové teplotě – za tu dobu by měla lehce změknout a stát se tvárnější. Chuť by měla být pikantní sladkokyselá, bez vyrázné štiplavosti, která je typická pro čerstvou cibuli. Cibuli, kterou nevyužijete ihned, uložte i s nálevem do lednice a spotřebujte co nejdříve. 

Na co se hodí marinovaná cibule?

Nakládaná cibule je se báječně hodí k masu, především k tomu grilovanému. Jakmile ji jednou zkusíte jako součást domácích burgerů (i bezmasých burgerů), hot dogůsendvičů či wrapů, k syrové už se nikdy nevrátíte.

Nakládanou cibuli také využijete při přípravě nespočtu pokrmů mexické kuchyně. Jako příklad můžeme uvést nejrůznější druhy pestrých tacos či huevos rancheros. Absolutním hitem sociálních sítí jsou např. Big Mac tacos, které se bez speciální omáčky a nakládané cibule rozhodně neobejdou. 

  • Nakládaná červená cibule se jako příloha hodí i všude tam, kde byste použili nakládané perlové cibulky. Použít ji můžete jako ozdobu na srbské rizoto, šunkofleky, čevabčiči nebo poké bowl. Sladkokyselá chuť bude perfektně ladit i se sýry.

Potrpíte-li si na sladší doplňky k masu, můžete vyzkoušet karamelizovanou červenou cibuli podle našeho videa:

Skryt pre seznam

Související články

Apetit magazín

Tajemství al dente aneb Jak uvařit těstoviny jako Italové
  • Jak na to

Tajemství al dente aneb Jak uvařit těstoviny jako Italové

Italové mají k vaření těstovin velmi odpovědný přístup. Správně uvařené těstoviny jsou totiž „al dente“ – tedy tak, aby byly na skus pevné. Pokud jsou měkké a nekladou při skousknutí žádná odpor, někde jste udělali chybu. Jestli chceste...
Doba plastová: Které potraviny obsahují nejvíce mikroplastů
  • Zdraví a výživa

Doba plastová: Které potraviny obsahují nejvíce mikroplastů

Mikroplasty jsou všechny plastové částečky nejrůznějších velikostí menší než pět milimetrů.  Vznikají rozkladem plastů a pronikají i do potravního řetězce. Podle nedávné studie bylo na přítomnosti mikroplastů pozitivně testováno 90 %...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč