Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Týdenní úsporná kuchařka 50. díl: Lokše, omeleta nebo zapečené gnocchi jsou recepty, které jsem vybrala záměrně, píše Katka

Týdenní úsporná kuchařka 50. díl: Lokše, omeleta nebo zapečené gnocchi jsou recepty, které jsem vybrala záměrně, píše Katka
ZDROJ: Apetit

Lokše, omeleta nebo zapečené gnocchi jsou jednoduché a poměrně levné recepty, které jsem do dnešní úsporné kuchařky vybrala záměrně. Protože ráda improvizuji a recepty nejrůzněji obměňuji, právě tyto jídla k takovému hraní si přímo vybízí. Pojďte se inspirovat i vy a něco si z mého výběru uvařte.

1. Omeleta v řeckém stylu

O tom, že omeleta nemusí být jen se šunkou a sýrem vás přesvědčí tato v řeckém stylu. Chutě středomoří navodí osvědčená kombinace černých oliv, červené cibule a feta sýru.

  • Dodržíte-li přesně množství ingrediencí a uvedený postup, povede se vám omeleta nadýchaná jako obláček. K ní už jen zakousnout krajíc čerstvého bílého chleba nebo přikrájet rajčata a okurky, aby iluze řeckého salátu byla dokonalá.

2. Zapečené gnocchi s brokolicí

Když jsou gnocchi v akci, vyplatí se jimi pořádně zásobit, protože jejich variabilita nebere konce a v každou roční dobu z nich připravíte pokrm pár excellence. Navíc jejich příprava zabere nanejvýš několik minut. Jako inspiraci jsem vybrala tento recept s brokolicí, kuřecími prsy a modrým sýrem.

  • Brokolici může stejně kvalitně a chutně zaskočit mladý špenát, kapusta (i růžičková) nebo třeba pórek.
  • Jestli si zapečené gnocchi připravíte s kuřetem, nebo ve vegetariánské verzi nechám jen na vás.
  • Ať tak či onak, nezapomeňte navrch vše zasypat hrstí vlašských ořechů.

3. Vegetariánský boršč

Oproti klasickému boršči je tento vegetariánský ochuzený o masové prvky, ale přesto chutná naprosto fantasticky. Červená řepa mu dodá charakteristickou barvu i chuť a ostatní zelenina s kořením vše jen doladí k dokonalosti. Abyste se iluzi pravého boršče přiblížili ještě víc, servírujte polévku se lžící zakysané smetany, nebo vyzkoušejte netradiční nočky tak, jak je uvedeno v receptu.

4. Jablkový jahelník

Jáhly k podzimu neodmyslitelně patří, protože mají zahřívací schopnost a pečením hřejivý pocit ještě znásobíte. Navíc, pokud se k nim přidají sezónní jablíčka, hrušky, ořechy a okoření se skořicí, vznikne něco neodolatelného. To vše v sobě ukrývá tento jablkový jahelník. Podávejte ho ještě teplý, ihned vytažený z trouby, ale stejně výborný je i druhý den zastudena.

5. Zapečená dýně s jáhlami a s kysanou zeleninou

A jáhly ještě jednou, tentokrát ve slané variantě s dýní a kysanou zeleninou, která dodá tělu prospěšné bakterie podporující naši imunitu. Vše je bohatě zasypané parmazánem, ale jak už jistě víte z předchozích dílů naší kuchařky, italský sýr má sice své nenahraditelné chuťové kouzlo, ovšem v některých receptech ho lze vyměnit za finančně dostupnější sýr, případně vynechat úplně. V tomto případě nechám rozhodnutí zcela na vás.

6. Líný pórek zapečený se sýrem a kapustou

Postup receptu je uzpůsobený pro přípravu v mikrovlnce, ale za mě to rozhodně není podmínka a zapečený v troubě bude chutnat stejně dobře. Jen si postup musíte mírně poupravit:

  • Oloupané brambory nakrájejte na asi půl centimetrová kolečka a dejte vařit do osolené vody téměř do měkka.
  • Mezitím si na másle osmahněte kolečka pórku, proužky kapusty a přidejte žampiony.
  • Vše okořeňte a společně s uvařenými slitými bramborami přendejte do zapékací mísy.
  • Vmíchejte zakysanou smetanu a navrch položte plátky camembertu.
  • Dejte do trouby a pečte, dokud vrchní kůrka nebude zlatavá.

7. Bramborové lokše s játry a cibulkou

Lokše jsou staročeský recept, který se na první pohled velmi podobá bramborovým plackám, jen s tím rozdílem, že do placek se navíc přidává i vejce. Náramně si rozumí s nejrůznějšími masovými i zeleninovými směsi. Pokud zbudou, namažte je švestkovými povidly nebo jinou ovocnou pomazánkou, pocukrujte a vychutnejte jako skvělý dezert či svačinku.

Zdroj informací: Apetit

Skryt pre seznam
Autor: KatkaVavrova

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč