Kuchařky Apetit Vína Apetit
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

2019/3

Dny se prodlužují, světla přibývá a jako první posel jara se hlásí březnový Apetit. Svěží závan vzduchu z teplých krajin do něj vnesly lehké a nápadité asijské pokrmy, za nimiž nemusíte letět do vzdálených zemí. Nečekaná spojení chutí a vůní zažily redaktorky Apetitu v kuchyni čerstvě otevřeného bistra TamarindTree, kde jim šéfkuchař Ladislav Dvořák nejen uvařil skvělá jídla, ale hlavně se podělil o své nejlepší recepty, které jsou díky tomu na stránkách časopisu k dispozici i vám, čtenářům. Protože panuje sezona exotického ovoce, napadlo nás vyzkoušet, jak se bude vyjímat v dezertech. Mandarinková bábovka, krémový banánový koláč, cheesecake řezy s mučenkou, mangovo-broskový páj i sorbet z kiwi vyvolaly v redakci vlnu nadšení. Jestli vás chutě dálek nelákají a sychravé předjaří vás nutí zachumlat se za kamny, nadchnou vás recepty, které připravila šéfredaktorka Lucka – sytý bramborovo-pórkový krém, salát z pečené kořenové zeleniny, vepřové ossobuco a ultračokoládový koláč vnesou do vašeho domova hřejivou náladu, i kdyby se vrátily třeskuté mrazy.

Apetit, napsáno s chutí.

Upoutávky z Apetitu

Učíme se od mistra

Pavel Býček vás zasvětí do techniky pošírování, která obzvlášť sluší jemným masům. Filátka ze pstruha se zadělávaným pórkem a koprovým olejem potěší každého milovníka lehké kuchyně.  

Neděle za kamny

Na první pohled vyhlíží naše nedělní menu chalupářsky, ale nenechte se mýlit. Je nabité novými nápady a využívá netradiční kombinace, které vás překvapí i zahřejí. Pozvěte na oběd rodinu či přátele a prostřete v rustikálním stylu! 

Všechny chutě Asie

Se stánkem TamarindTree obrážejí nejrůznější akce a servírují tu pravou asii, nebojí se výrazných chutí ani chilli a vždycky to chutná skvěle. Po letech ‚na ulici‘ konečně otvírají vlastní bistro u pražské Botanické zahrady a pozvali nás na ochutnávku. 

Sladká vůně dálek

Snazší než odletět na exotickou dovolenou je zaběhnout do obchodu pro tropické ovoce. A s dezerty z kiwi, mandarinek, mučenek, banánů a manga pak zažijete stejně sladké a nezapomenutelné chvíle jako při cestování...

Recepty z vydání

Pošírování: Pošírovaný pstruh se zadělávaným pórkem

Pravidelnou školu vaření vede na stránkách Apetitu šéfkuchař Pavel Býček. Každý měsíc vás v ní učí...

Nebeské řezy alias kremšnyt

Kombinace listového těsta, nadýchané šlehačky a vanilkového krému je osvědčená a nestárnoucí. Na tuhle lahodu už jinam...

Přidat komentář