Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Horké nápoje, které budou vaše děti milovat

Horké nápoje, které budou vaše děti milovat
sdílet:
V chladném sychravém počasí je potřeba tělo pravidelně prolévat teplými nápoji. Obzvlášť děti, které si hrají venku a často přijdou domu celé promrzlé, potřebují pořádně zahřát. Z ne příliš chuťově výrazného čaje ale nadšené nebudou. Dopřejte jim občas chutnější alternativu a podívejte se s námi na jiné varianty teplých nápojů, které budou vaše ratolesti milovat. Je libo svařený džus, dětský punč nebo horkou čokoládu?

Svařený džus

Džus je oblíbeným dětským nápojem, protože chutná po ovoci a je sladký. Neměly by ho pít příliš často, protože obsahuje spoustu cukrů, pokud ale koupíte kvalitní 100 %, tak určitě neuškodí, ba naopak. Místo čaje tedy dětem připravte svařený džus. Nejen že skvěle chutná, ale díky vánočnímu koření i krásně provoní byt. Nejlépe funguje jablečný, hruškový, třešňový nebo broskvový. Příprava je snadná. Stoprocentní džus přivedeme k varu společně se skořicí a hřebíčkem a vše vaříme, dokud není nápoj horký. Do hrnce můžete přidat také pár plátků ovoce (pomeranče, jablka, hrušky), podle toho, z jakého džusu nápoj vaříte. Teď už jen nalijte svařený džus do hrníčků. Pochutnají si na něm děti i vy.

Horká čokoláda

Kdo by nemiloval horkou čokoládu? Je to sice kalorická bomba, ale děti všechno vyběhají a jakmile uvidí hrnek husté, smetanové čokolády posypané třeba marshmallows, oči se jim rozzáří radostí. A přiznejte si, vy si dáte s nimi, protože čokoládě zkrátka neodoláte. Způsobů, jak připravit horkou čokoládu, je několik. Vyzkoušet můžete naší krémovou horkou čokoládu s pořádným kopcem našlehané smetany. O level výš nápoj posunete, pokud se inspirujete receptem na vanilkovou horkou čokoládu. Největší radost dětem pravděpodobně uděláte právě zmíněnou horkou čokoládou s marshmallows. Bonbóny se v čokoládě rozpustí, osladí ji a na vrchu vytvoří pěnu. Zapomenout nesmíme ani na rodiče, které potěší horká čokoláda s kapkou koňaku.

A jiné horké nápoje

V zásobě máme ještě pár dalších výtečných horkých nápojů, které potěší chuťově buňky vašich dětí a svou vůní všechny naladí na vánoční atmosféru. K sušenkám dětem uvařte medovo-čokoládové mléko ochucené skořicí. Spojením karamelu a mléka vařeného s vanilkou a badyánem vykouzlíte dokonalé horké mléko s karamelem. A že je vašim dětem líto, že s vámi také nemohou popíjet vánoční punč? Připravte jim nealkoholickou variantu přímo stvořenou pro děti. Pokud přece jen upřednostňujete čaje, nespokojte se s obyčejným sáčkovým z obchodu, ale připravte si domácí pečený čaj, který kromě toho, že je plný kousků ovoce, je také zdravější, chutnější i voňavější a dětem bude určitě chutnat.

Související články

Apetit magazín

TOP potraviny pro zlepšení stavu pokožky obličeje a těla

TOP potraviny pro zlepšení stavu pokožky obličeje a těla

Atraktivní a upravený vzhled je cílem každé dívky. K tomu se doporučuje nejen používat různé kosmetické přípravky, ale také zvýšit konzumaci potravin, které obsahují nejvíce zdraví prospěšných látek. Ve skutečnosti existuje poměrně velký...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč