Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Retro party ve stylu 60. let

Retro party ve stylu 60. let

Až budete chystat další pořádné domácí ‚mejdlo‘, nedržte se při zemi a rozjeďte to ve stylu šedesátých let.
14. 5. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Kostýmy a výzdoba

Oblečení a účes ve stylu šedesátých let je nutností. Ve světě frčeli Beatles a Twiggy, v Čechách zářili Golden Kids a symbolem smyslnosti byla Květa Fialová. Pánové se mohou rozmyslet, jestli raději zvolí styling Johna Lennona, či se budou držet při zdi a půjdou ve šlépějích českého idolu náctiletých, Vaška Neckáře.

Dámy se rozhodně neobejdou bez tupírovacího hřebene, tlustých černých linek a minišatů v zářivých barvách. Vhodné kousky oblečení seženete za pár šupů v secondhandu anebo ještě levněji na dně skříně vašich rodičů či prarodičů.

Vyřádit se můžete i na výzdobě bytu – rozhodně vyměňte obyčejné žárovky za barevné, a pokud si seženete lávovou lampu, zaručeně docílíte té správné psychedelické atmosféry. Na zdech by neměla chybět angažovaná hesla – pokud si potrpíte na americké šedesátky, zanadávejte si na válku ve Vietnamu, jestli jste patriot, nandejte to roztahovačným Sovětům.

Aktivita

Na večírku ve stylu šedesátých let by rozhodně neměl chybět tanec. Rozjeďte to na všechny ty kapely, které téměř bez výjimky začínaly slůvkem The: The Twist, The Mashed Potato, The Money… A kdo nejlépe napodobí taneční variace Karla Gotta ve videoklipu Trezor, aspiruje na titul krále večírku.

Jídlo

Pokud se chystáte na hippie večírek ve stylu květinových dětí, připravte si vegetariánské pochoutky jako guacamole, mrkvový dort či zapečenou cuketu. Na druhou stranu jsou právě šedesátá léta dobou, kdy se světem začal masově šířit fenomén McDonalds. Šedesátky v českém stylu by se neměly obejít bez klasických obložených chlebíčků a ruského vejce.

Přidat komentář