Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Info ikona

Za vůní jablek

Letní prázdniny skončily a vám letošní dovolená příliš nevyšla? Nezoufejte, přinášíme vám 9 receptů na moučníky z celého světa, se kterými si zacestujete z pohodlí vlastní kuchyně. Jsou snadné, voňavé, rychlé a potřebujete k nim jediné – jablka. Na záviny i štrůdly můžete zapomenout a inspirujte se vůní dálek.
18. 9. 2020 | Autor: Hana Kovaříková

Hilton u moře nevyšel, navštívit z pohodlí domova však můžete hotel Terte Tatin. Stejnojmenný francouzský koláč vznikl zcela omylem v 80. letech 20. století právě v tomto hotelu, a jeho recept se rozletěl po celém světě. Koláč pečený „vzhůru nohama“ okouzlí jistě i vás.

Tarte tatin

Slavný francouzský koláč vznikl vlastně omylem – majitelka jednoho francouzského hotelu Stéphanie Tatin příliš opekla...

Ve Francii ještě chvíli setrváme a přesuneme se na sever. Bretaňský poloostrov, geologicky nejstarší francouzské území, ukrývá fenomenální jablečné palačinky s tvarohem. Odlehčená verze klasických hutných koláčů se hodí jak ke snídani, svačině či na brunch. Šlehačkou můžete vytvořit sladké mořské vlny.

Bretaňské palačinky s jablky a tvarohem

Univerzální dobrota – potěší jako sladký oběd, brunch, dezert i pohoštění na dětskou party...

Co vám naskočí, když se řekne léto, dezert a Itálie? Správně, mascarpone! Spojení sladkých jablek, kyselého citronu a krémovitého mascarpone dá vzniknout lahodnému a lehkému zážitku. V parných dnech tuto vychlazenou dobrotu oceníte. Bon appétit!

Jablečné mascarpone

Málokteré ovoce má tak univerzální využití jako jablka. Vařená v citronové šťávě ozdobená mascarpone slibují skvostný...

Anglický pudink může kdekoho pořádně vyděsit. Když si ho ale uděláte z rýže, poctivého másla a doplníte jej anglickým obdivem k jablkům, dostanete osvěžující pochoutku k čaji o páté.

Rýžový pudink s jablky

Není nad rýžový pudink, který si uvaříte sami. Není sice úplně na štíhlou linii, ale občas přeci zhřešit musíte, zvlášť...

Na nedalekém ostrově se inspirovali svým typickým deštivým počasím a vytvořili dva mýty. Jeden o hrnci zlata na konci duhy a druhý o dokonalém koláči do nečasu. Místo hledání leprikóna si raději upečte tento irský dezert. Vůni skořice a vanilky doplní, a rozehřeje, irská whisky.

Irský jablečný koláč

Ideální koláč pro chladné dny. Přestože receptura pochází zdaleka, nenajdete v něm nic, co byste neznali.

Pokud dáváte přednost americkému bourbonu, je pro vás tato newyorská buchta jako stvořená. Samotní tvůrci receptu doporučují na bourbonu nešetřit. Přenesení z vaší verandy do ruchu Big Applu, tedy Velkého jablka, jak se New Yorku přezdívá, nebude žádnou náhodou.

Newyorská jablečná buchta s bourbonem

Tento recept jsme převzali od ‚Jablečného sdružení‘ státu New York. Jeho členové moučník naprosto...

Na tržiště plné roztodivných druhů koření vás zanese moučník z kuskusu, jablek a kardamomu. Příprava na tuto dalekou cestu vám zabere necelých 30 minut, a vracet se z ní jen tak chtít nebudete.

Jablečný kuskus

Švestky, jablka, kardamom, oříšky a javorový sirup - kuskus napěchovaný dobrotami můžete podávat jako letní dezert či...

Zchlazení v posvátné Ganze se vám poštěstí s vůní směsi chai. Pokud si k tomuto koláči uděláte ještě mléčný čaj masala, indickou čajovnu máte v obýváku raz dva.

Jablečný koláč s kořením chai

Podzim bez jablečného koláče? Nikdy! A tohle je jasný redakční favorit!

Frangipane, tedy mandlemi provoněná sladkost, je známá po celém světě. Každý kraj si k ní přidal své oblíbené ingredience. Zkusit můžete pro začátek tuto jablečnou verzi. Základem úspěchu je pořádně rozpálený olej.

Jablečné fritters

Tento nekynutý recept dostal celou naši redakci! Je supersnadný a neotřelý. Jen dejte pozor, aby byl olej opravdu...

Ať už se s námi vydáte za vůní jablečných moučníků kamkoliv, přejeme vám příjemné a bezpečné návraty do vaší láskyplné kuchyně.

Související

Vášeň pro jablka

Jablkový štrúdl nebo drobenkový koláč z křehkého těsta jsou absolutní klasika, ale sladká jablíčka jsou neodolatelné v...

Za vůní dálek – Zanzibar

Vycestovat za mořem či poznáním jiných zemí není momentálně možné. Proto jsme se rozhodli, že k vám exotické kraje...

Co se starými jablky? Vyrobte si jablečný med

Zbylo vám po zimě ve sklepě pár jablek a vy nevíte, co s nimi? Už jsou vrásčitá, strupatá, trochu scvrklá a k přímé...

Přidat komentář