0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Domácí mikulášská nadílka: DIY bonbony, adventní kalendáře a další sladkosti

Sladký balíček
ZDROJ: Ekaterina Bolovtsova
sdílet:

Připravte letos dětem mikulášské balíčky plné domácích dobrůtek. Máme pro vás tipy na výrobu sladkého adventního kalendáře a nechybí ani recepty na domácí bonbonky. Sladké chutě nezapomeňte vyvážit přidáním něčeho slaného. Inspirujte se třeba domácími praženými oříšky a dopřejte dětem spoustu pestrého mlsání.

Sladké domácí bonbony

Není světě snad není dítě, které by nemělo rádo bonbony. Většina těch kupovaných je však plná barviv a velkého množství cukru. U domácích bonbonů přesně víte, co ve sladkostech je a obsah cukru můžete ovlivnit. Vybrali jsme pro vás tři typy bonbonků, které se budou v mikulášské nadílce skvěle vyjímat.

Čekání na Ježíška zpříjemní domácí adventní kalendář

Co by byla mikulášská nadílka bez adventního kalendáře? Čokoládový odpočet je zkrátka nezbytností. Vytvořte si vlastní kalendář ze sušenek, čokolády nebo bonbonků. Připravili jsme pro vás 8 oblíbených adventních kalendářů, ze kterých si určitě vyberete.

Slané dobroty na chroupání

Punčochu nebo klasický papírový či celofánový balíček nezapomeňte zpestřit také něčím slaným. Vedle sladkých bonbonků se skvěle vyjímají například oříšky nebo slané krekry. Vyzkoušejte naše pražené oříšky s tymiánem a citronovou kůrou, které díky pražení provoní celý váš dům a jejich oříšková chuť se stane ještě intenzivnější.

  • Poslední, co v dokonalém mikulášském balíčku ještě chybí, jsou křupavé slané krekry. Na přípravu oblíbených parmazánových sušenek vám postačí pouhé čtyři suroviny a ani jejich příprava není náročná.

Mlsání bez lepku

Při přípravě mikulášských nadílek myslíme i na ty, kteří ze svého jídelníčku vyřazují lepek. Vedle želé bonbonů tak můžete svým dětem připravit třeba karamelky s jablečným moštem, karamelový popcorn nebo třeba  bezlepkové stromečky s pistáciemi.

Související články

Jak využít přebytky z mikulášské nadílky?
  • Tipy a triky

Jak využít přebytky z mikulášské nadílky?

Mikulášská nadílka se kvapem blíží. Klasická trojice v podobě Mikuláše, čerta a anděla za chvíli zaklepe na dveře, aby si do pekla odnesla zlobivé děti a těm hodným přinesla bohatou nadílku. Ale co když té nadílky bude tolik, že jí ani děti...
Autor: Šárka Měřičková

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je jádro domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit