Co na chlebíčky? Domácí silvestrovské pomazánky

sdílet:
Oslava konce uplynulého roku a vítání toho nového se vždy nese v duchu bohatého obžerství. Připravte si silvestrovské hody s našimi domácími pomazánkami, které skvěle ladí k pivu, vínu i bublinkám. Recepty na lahodné pomazánky se to v dnešním článku jen hemží, těšit se ale můžete také na domácí pečivo nebo tipy na božské kanapky.

Konec roku je tak trochu symbolem pro hojné občerstvení. Stoly se od Vánoc plní jídlem a pitím a my hodujeme dosyta a ještě více. Zkuste letos namísto bramborového salátu připravit na chlebíčky domácí pomazánky. Z našich tipů si zaručeně vyberete svého favorita, který vám zpříjemní novoroční oslavy.

Chlebíček jako hlavní chod

Zatímco někdo si rád pochutná na pečivu s tenkou vrstvou pomazánky, jiný má raději chlebíček s notnou dávkou vydatné pomazánky, která nepotřebuje další ingredience navrch. Pokud vás lákají chuťově výraznější chlebíčky, vyzkoušejte je namazat naší masovou pomazánkou. Díky chilli a česneku má ten správný říz a přidané hovězí maso zaručí pocit sytosti všech hostů. Chlebíček s touto pomazánkou výborně nahradí plnohodnotný masový pokrm. K večernímu silvestrovskému popíjení zároveň výtečně ladí škvarková pomazánka. Přidejte pár nakrájených kyselých okurek, tenké plátky cibule nebo nakládané cibulky a pochutnejte si na klasice české kuchyně, kam škvarky určitě patří. Jestliže se před úderem půlnoci chystáte vy nebo vaši hosté popíjet pivo, rozhodně nevynechejte oblíbenou pomazánku k pivu.    

Neodolatelné domácí pečivo

Více

Lehké a svěží pomazánky

Slavnostní tabule plná jídla a pití si kromě masových a jiných vydatných pokrmů žádá také něco na odlehčení. Zkuste třeba svěží pomazánku surimi nebo pomazánku s mandlemi. Doplňte tyto pomazánky domácím pečivem a věřte, že zmizí dříve než uslyšíte první ohňostroje. O kapku hutnější, ale přece velmi svěží je vajíčková pomazánka nebo oblíbená rybí, která chutná zejména dětem. Pro vyznavače zdravého hodování nesmí chybět ani “superfood” pohanková pomazánka. Budete překvapeni její jemnou oříškovou chutí a zároveň prospějete svému zdraví díky obsahu aminokyselin, železa a vitamínu B. 

Poctivě namazáno aneb Ty nejlepší pomazánky a obložené pečivo

Více
     

Kanapky a jednohubky

Vedle klasických chlebíčků jsou to právě kanapky a jednohubky, které nejen zdobí slavnostní stůl, ale zároveň patří mezi oblíbené pochutiny k silvestrovskému veselí. Vyzkoušejte náš recept na kanapky s celerovou remuládou. Sousto lehké jako vánek s ingrediencemi, které k sobě skvěle ladí a vytvářejí naprosto odzbrojující kombinaci chutí v ústech. Vedle kanapek z lokálních surovin vyzkoušejte nevšední indické jednohubky s dotekem orientu. Chystáte se na Nový rok vařit tradiční čočku? Zkuste ji připravit už na Silvestra v podobě jednohubek s čočkovým kaviárem. Tímto efektním lehkým předkrmem potěšíte nejen milovníky zdravých luštěnin.  

Obchod Apetit