0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Hrušky naslano i nasladko: přidejte je ke kotletám nebo uvařte hrušková povidla

Hrušky naslano i nasladko: přidejte je ke kotletám nebo uvařte hrušková povidla
sdílet:

Homér v Odyssee hrušky nazývá „Božským darem“. A není daleko od pravdy. Existuje jen málo lidí, kteří odolají vůni hruškového koláče. Toto lahodné ovoce můžete však využít na tísíce způsobů. Lze z něj uvařit povidla, hodí se k sýrům, do salátu i k masu. Na pošírovaných hruškách si zase rádi smlsnou děti i dospělí. Už víte, co s letošní úrodou? My ano!

Hrušky a smetana

Geniálně jednoduchý koláč, který si musíte na podzim upéct alespoň jednou. Doporučujeme nepodceňovat přípravu a nechat hrušky se smetanou v lednici opravdu přes noc, výsledek bude stát za to! Pokud si chcete vyzkoušet pošírování, jděte do receptu na cheesecake s pošírovanými hruškami a praliné polevou!

Originální povidla

Povidla se nejčasteji připravují ze švestek. Originální varinatou jsou povidla hrušková! Příprava není náročná, jen trochu dlouhá. Stačí očistit 2,5 kg hrušek a pak už jen vařit několik hodin do zhoustnutí. Výsledná voňavá dobrota se ale ničemu nevyrovná. Těžko říct, pro kolik je osob...

Zapečené hrušky

Asi by bylo pěkné jíst tuhle dobrotu lehce vychladlou a elegantně – dezertní vidličkou. Ve skutečnosti si na to po prvním přivonění vezmete velkou lžíci a budete každé sousto foukat, abyste si nepopálili pusu.

Podzim na talíři

Podzim na talíři, tak by se mohl jmenovat salát, ve kterém najdete vlašské ořechy i hrušky. Pro milovníky sladko-slané chutě hotová poezie. Nemusíte se přesně držet našeho receptu, zkuste trochu improvizovat. Místo zálivky můžete salát pokapat jen olivovým olejem a balzamikovým octem!

Hrušky se sýrem

Vynikající předkrm nebo chuťovka na party. Spojení pikantního sýra s lahodnou hruškou je přímo delikátní! A hlavně je velmi rychle hotový. Hrušky není potřeba tepelně upravovat, stačí je jen oloupat, podélně rozpůlit a vykrojit jádřince. Trochu dužiny pak utřete s sýrem. 

Hrušky a švestky

Potřebujete zpracovat nejen hrušky a švestky? Tak to se vám bude hodit na švestkovo-hruškový krambl. Drobenka na povrchu každého dostane, ale pokud chcete, můžete ji ještě vylepšit třeba nadrcenými ořechy nebo strouhaným kokosem.

Švestky a vepřové

Šťavnaté maso a slaďoučké hrušky jsou překvapivě sehrané duo, které na talíři vytvoří hotovou symfonii. Stačí přidat vařené, pečené či šťouchané brambory a dokonalá hostina může začít!

Zajímavosti o hruškách:

  • Evropská hrušeň pochází z jihovýchodní Asie a v Evropě byla poprvé vypěstována kolem roku 1000 př. n. l.
  • Asijské druhy hrušní se pěstovaly v Číně již v roce 1134 př. n. l. 
  • V Americe byla první hrušeň vysazena až v roce 1620.
  • Na světě se pěstuje více než 3000 odrůd hrušek. 
  • Hrušky jsou plné vlákniny a obsahují vitamíny C, K, B2, B3, B6 a minerální látky – vápník, hořčík, draslík, měď a mangan.  

Související články

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

KVÍZ: Jak velcí jste pijani piva?
  • Kvízy

KVÍZ: Jak velcí jste pijani piva?

Tekutý chleba, zlatý mok nebo zrzek, tak u nás s láskou přezdíváme pivu. Často si bez něj neumíme představit nedělní oběd, někdo dokonce každý den. Berete ho jako prosté chutné potěšení, nebo si o něm také rádi povídáte? Své pivní znalosti...
AD
Čím letos potěšíte koledníky?
  • Zajímavosti

Čím letos potěšíte koledníky?

Jeden z největších svátků jídla a hojnosti už je za rohem, takže se už ani my nemůžeme dočkat heboučkých mazanců, sladkých beránků a vyladěných nádivek. K Velikonocům patří kromě všemožného mlsání i nadělování koledníkům. Aby vás...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč