Palačinky s náplní podle vás

sdílet:
Udělejte si palačinky tak, jak je milují naši fanoušci na Facebooku. Jejich nápady a rodinné vychytávky jsou prostě neodolatelné. Inspirujte se!

Usmažte kopec palačinek podle našeho základního receptu (čtěte zde). A pak už si jen hrajte s náplněmi. Na stůl můžete nachystat víc různorodých náplní a nechat stolovníky, ať se obslouží sami. Namažou si palačinku tím, co je láká nejvíc.

Zeptali jsme se našich fanoušků na Facebooku, na jaké náplni si nejčastěji pochutnávají oni. Co jsme se od vás dozvěděli? Jste velcí labužníci. Vedle oblíbených domácích marmelád (vede jahodová, rybízová a rebarborová), kysané smetany s vanilkovým cukrem a skořicí a jahod s hustou našlehanou smetanou se nebojíte experimentovat. Místo tvarohu si palačinky mažete lipánkem nebo jogurtem s banánem, čokoládou a kokosem. Přeléváte je zlatavým javorovým sirupem a sypete mandlovými lupínky. Léto velí mít pusu fialovou od borůvek, do palačinek je dáváte spolu se zakysanou smetanou. S tou ladí také nutela a pro palačinky netradiční maková náplň. Zaujala nás i minimalistická varianta horké palačinky s máslem a cukrem. Jiní přísahají na slané palačinky se špenátem, sýrem a šunkou nebo s masovou náplní. A naprosto labužnickým tipem jsou podle nás palačinky se slaným karamelem, které dělají v bratislavské crêperii Chez Amélie.

Přidejte se k nám a sledujte nás na Facebooku. Každý den hledáme ta nejlepší jídla a nápady k snědku. Sdílejte dobré jídlo spolu s námi!

Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit