Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

2021/4

Jaro je tu! Dubnový Apetit na váš stůl přinese pestré svěží barvy i rozmanité chutě. Nalaďte se s novým číslem, které je v prodeji už od 11. 3., na jarní notu i na blížící se Velikonoce. Těšit se můžete na staročeské sváteční recepty i netradiční velikonoční dezerty, vejce ve všech podobách, oblíbené pomazánky, jemné jehněčí maso, svěží ředkvičky, lehké rodinné večeře a mnoho další lahodné inspirace.

Apetit, napsáno s chutí.

Upoutávky z Apetitu

Pomazánek není nikdy dost

Jsou stálicí večírků, oslav, svačin i výletů. Dobrá pomazánka se zkrátka neztratí. Ty nejlepší, léty i všemožnými příležitostmi prověřené, jsme pro vás sepsali do nové kuchařky z edice Apetit. A už teď pro vás máme malou ochutnávku.

Staročeské Velikonoce

O svátcích více než kdy jindy saháme po rodinných receptech či starých kuchařkách. Kromě inspirace nám připomenou, jak pestré a chutné jídlo dokázali předkové vykouzlit v dobách méně blahobytných.

Co jíst a vařit v dubnu

Recepty z vajec – nejen z těch natvrdo – se vám budou hodit, ať už to letos s pomlázkou dopadne jakkoli. Věříme, že si je rádi zopakujete i po celý rok.

Sláva, ředkvičky!

Patří k první zelenině, kterou vytáhneme na jaře z hlíny. Jsou báječně křehké. Ale jestli se vám omrzí chroupat je jen tak, užijte si je naložené, za tepla nebo v salátu.

Přidat komentář