0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Upeč třeba srdce: 7 nápadů na valentýnské sladkosti

Upeč třeba srdce: 7 nápadů na valentýnské sladkosti
sdílet:

Srdce z lásky? Udělat s ním radost můžete nejen na Valentýna. Možná budete překvapeni, kolik klasických dezertů a sladkostí se dá snadno přetvořit do tvaru srdce. Vybrali jsme 7 nejjednodušších.

Chcete se pustit do valentýnského tvoření v kuchyni? Začněte výběrem receptu, který je natolik jednoduchý, abyste jeho přípravou nestrávili věčnost, a zároveň jste ho mohli hravě nachystat s předstihem. Fázi výběru vám rádi usnadníme. Všechny následující sladkosti lze připravit den před Valentýnem a pak už jen dokončit efektním zdobením.

  • Na vás už bude poohlédnout se po správných formách, formičkách a vykrajovátcích ve tvaru srdce, aby z nich dýchala vaše láska k partnerovi.
  • Zkontrolovat zásoby zdobení pro závěrečné dekorování. Vhod vám přijdou drobné bobulovité plody (jahody, maliny, borůvky), sušené květy růží či levandule, čokoládové hoblinky a další čokoládové zdobení, sladce růžová marcipánová nebo jiná potahová hmota či pořádně kýčovité sypání v podobě růžových srdíček nebo perleťových kuliček. A grand finále? To už necháme na vaší fantazii!

1. Růžová panna cotta

Dezert z kategorie „Minimum úsilí, maximální efekt“. Smetana ochucená ovocem a zpevněná želatinou, to je veškeré tajemství. Sladkost je to lehká a přitom působivá. Jakoukoliv panna cottu snadno připravíte v srdcové variantě. Jediné, co potřebujete, jsou ty správné formičky. 

2. Dort z lásky

Sladký způsob, jak říct „mám tě rád(a)“. Ve tvaru srdce můžete upéct jakýkoliv dort, potřebujete jen najít tu správnou formu (pro snazší práci s hotovým korpusem doporučujeme s nepřilnavým povrchem). Pak už stačí vzpomenout na oblíbený dort toho, koho chcete sladkostí potěšit, a pustit se do pečení. Ať už se pustíte do hříšného čokoládového dortu, nebo dáte přednost lehčí variantě se šlehačkou a ovocem, sladkou dobrotou uděláte radost opravdu každému.

3. Načančané dortíky

Bohatě zdobené cupcaky vás zachrání, pokud nemáte formičky ve tvaru srdce. Vynahradíte jim to následným zdobením. Sluší jim marcipánový kabátek i honosná vrstva sladkého krému s ovocnou třešničkou na špičce. 

4. Roztančená pavlova

Nadýchaná sněhová pusa se šlehačkou a ovocem. Bílkový korpus se nepeče, ale pozvolna suší, a protože se ledabyle tvaruje přímo na plechu, hravě místo obvyklých plochých koláčků vytvarujete srdce. Srdcový tvar více vynikne u pavlovy většího rozměru. Korpus bez náplně vydrží v uzavřené nádobě až pět dnů.

5. Cheesecake od srdce

Krémový dort se sušenkovým korpusem je takovou odlehčenou variantou dortu pečeného. Výhodou je, že na vás trpělivě počká v lednici, než se pustíte do podávání. Lehké podchlazení mu na rozdíl od vás sluší. I tak umí zažehnout pořádnou jiskřičku vášně. Recepty na dvanáct těch nejlepších cheesecaků najdete tady

6. Zamilované věnečky

Odpalované těsto považuje mnoho kuchařek za vyšší cukrařinu. Upéct ho však není tak těžké, jak se zdá. Korpusy můžete připravit den předem a v den D už je jen plnit sametovým žloutkovým krémem a čerstvými malinami nebo jahodami. Valentýnský upgrade této klasiky z cukrárny připravíte snadno: místo kulatých věnečků či větrníku tvarujte cukrářským sáčkem na pečicí papír srdce. Doporučujeme si je jemně předkreslit na papír tužkou. Na plech pak papír přijde otočený, jinak by se vám obrysy do těsta obtiskly.

7. Sušenky z lásky

Právě sušenky patří k těm sladkostem, které vám o valentýnském dnu ušetří čas. Upéct je můžete týden, dva předem, protože odleželé jsou ještě mnohem chutnější. A ano, možná se vám zdají na první pohled poněkud běžné a obyčejné, ale jednoduché věci jsou někdy ty nejlepší. A pokud máte chuť na něco víc extra, podívejte se na další nápady pod článkem.

Související články

Autor: Jana Kopřivová

Apetit magazín

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků
  • Lidé a jídlo

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků

Na začátku byla myšlenka setkat se s vámi, našimi čtenáři, nejen v létě, ale také v druhé polovině roku. Vychutnat si skvělé jídlo, popovídat si, nakoupit dárky, zkrátka si užít krásný den. Bude osvědčený letní recept fungovat i v zimě?...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
549 Kč
384 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč