Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

2021/5

Rozkvetlé květnové číslo, které vychází už 15. 4., se nese v duchu májových lásek a oslav 17. narozenin Apetitu. Přijměte naše pozvání na slavnostní narozeninový oběd a ochutnejte naprosto dechberoucí chiffonový dort, který pro vás upekl sám Josef Maršálek. Své lásce připravte zamilované dezerty, které mohou svou sladkostí směle konkurovat polibkům pod rozkvetlou třešní, či delikátní pokrmy z bílého chřestu. Představíme vám také novou kuchařku Gordona Ramsaye či projekt Skromné jídlo první šéfredaktorky Apetitu Hanky Michopulu, jenž si klade za cíl pomoci samoživitelkám a samoživitelům, kteří jsou ve velmi nelehké situaci.

Apetit, napsáno s chutí.

Upoutávky z Apetitu

Skromné jídlo

První šéfredaktorka Apetitu Hanka Michopulu rozjela s Klubem svobodných matek nový projekt. O co jde? O nic menšího než o pomoc samoživitelkám v době, kdy mají do kapsy hlouběji než jindy.

Co jíst a vařit v květnu

... je nejvyšší čas porozhlédnout se po chřestu. My jsme se tentokrát rozhodli zaměřit na lahůdkovou bílou variantu, označovanou někdy vzletně jako české bílé zlato.

Narozeninový oběd

Apetit slaví v květnu narozeniny a to je vždy skvělá příležitost slavnostně prostřít a uvařit si tak, jak to máme nejraději: spoustu skvělých jídel, která jsou jednoduchá, nápaditá, sezonní a mají šmrnc.

Nadýchaný máj

Je něco sladšího než zamilovaný polibek pod rozkvetlou třešní? Pravděpodobně ne. Ale troufáme si říct, že tyhle lehoučké dezerty plné lásky mu mohou směle konkurovat.

Přidat komentář